Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Rīt sāksies nozīmīgu notikumu nedēļa… Kas sagaida pasauli – reāli darbi vai kārtējie solījumi? 1

Nākamā nedēļa varētu būt izšķiroša, lai tuvotos mieram Ukrainā. ASV un Krievija sāks sarunas savā starpā, savukārt Eiropas līderi rīkos ārkārtas sanāksmi, baidoties, ka viss tiks saskaņots bez viņiem, atsaucoties uz “Financial Times” vēsta “Unian“.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šlesers TV diskusijas laikā eksplodē: “Diemžēl pa muti būs jāiedod jums un visiem pārējiem”
Kokteilis
Smukās tiek debesīs, sliktās – mīl tepat, uz zemes! Kuras zodiaka zīmes sievietes ir “tās sliktās”? 8
Samazina apetīti un paātrina vielmaiņu: 9 garšvielas cīņai pret lieko svaru
Lasīt citas ziņas

Eiropas ietekmīgākie līderi pirmdien pulcēsies Parīzē, lai vienotos par savu rīcību apstākļos, kad ASV prezidents Donalds Tramps mēģina panākt ātru vienošanos ar dikatoru Vladimiru Putinu. Marko Rubio Saūda Arābijā tiksies ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

Rubio un Lavrova sarunām vajadzētu bruģēt ceļu Trampa tikšanās reizei ar Vladimiru Putinu tuvākajās nedēļās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Manuprāt, pasaules kārtība sāka mainīties 2022. gada 24. februārī, un tagad mēs redzam virzienu, kurā tā var virzīties,” laikrakstam “Financial Times” sacīja Somijas prezidents Aleksandrs Stubs.

Kāda vārdā nenosaukta Rietumu amatpersona nosauca par “traku” to, cik ātri jaunā ASV administrācija veido dialogu ar Maskavu.

“Vienīgais, kas [Eiropai] jādara, ir jādod Ukrainai pēc iespējas vairāk, lai tā varētu labāk pateikt “nē” lietām, ko [ASV un Krievija] spiež tai [Ukrainai] kaklā,” sacīja amatpersona.

Ārkārtas sanāksmē Parīzē Eiropas līderi apspriedīs idejas par savu iesaistīšanos kara izbeigšanā Ukrainā. Tas varētu ietvert Eiropas karaspēka nosūtīšanu uz Ukrainu, lai apsargātu turpmāko pamiera līniju. Daudzi Eiropas līderi ir arī nobažījušies par to, kas notiks ar amerikāņu palīdzību pēc kara beigām un ko eiropieši paši var darīt šajā jautājumā.

Ārvalstu mediji arī ziņo, ka Trampa komandas locekļiem, šķiet, nav vienota viedokļa par to, kā karam būtu jābeidzas. Līdz ar to nav skaidrs, kuram viedoklim būs lielāka loma sarunu procesā.

Vairums Eiropas līderu ir labi uztvēruši Trampa īpašā sūtņa Ukrainas jautājumos Kīta Kelloga paziņojumus. Taču jaunais ASV valsts sekretārs Marko Rubio eiropiešu vidū lielu uzticību neizraisa.

Trampa komanda esot dalījusies ar dažiem sabiedrotajiem Eiropā par plāniem. Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis uzskata, ka Trampa administrācijas plāni ir “neordināri”, taču tiem ir izredzes uz panākumiem.

Tikmēr Vācijas kanclers Olafs Šolcs ir sašutis par to, ka ASV faktiski ir izslēgušas Eiropu no sarunu procesa par karu Ukrainā. Viņš uzstāj uz Eiropas līdzdalību sarunās un aicināja Trampa administrāciju skaidri pateikt Putinam, ka Eiropa un ASV turpinās atbalstīt Ukrainu.

Reklāma
Reklāma

Kā sociālo mediju platformā “X” rakstīja Artis Pabriks: “Šodienas lielais jautājums ir, vai Parīzē, tiekoties Eiropas valstu vadītājiem tiks pieņemti kādi reālistiski lēmumi, kas var strauji palielināt atbalstu Ukrainai un strauji veicināt pašas Eiropas drošību, jeb iztiks ar noslīpētiem, skaistiem paziņojumiem? Darāmā būtu daudz.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.