Foto – AFP/LETA

Risks ir viens no vislielākajiem: jau tuvākajos mēnešos Krievijā var notikt neiedomājamākais 77

Krievija ir otrajā vietā starp “lielā divdesmitnieka” (G20) valstīm, kurās 2025. gadā ir vislielākais politisko protestu risks. Par to ziņo aģentūra Bloomberg, kas veikusi savu analīzi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Pirmajā vietā starp pasaules valstīm, kurās ir vislielākais protestu risks,  r Turcija ar iespējamu protestu rādītāju 6 % apmērā, bet otrajā vietā – Krievija ar rādītāju 4 % apmērā.

Veicot analīzi, izdevums ņēma vērā konfliktus starp valsti un iedzīvotājiem, kā arī konfliktus starp dažādām sabiedrības grupām, kuru laikā tika nogalināti vismaz 25 cilvēki.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Politiskā vardarbība, kas atbilst modeļa kritērijiem, ietver arī  algotņu grupējuma “Vagner” sacelšanos Krievijā 2023. gada jūnijā,” raksta Bloomberg.

Trešajā vietā ierindojas ASV, kur nemieru iespējamība ir 2,9 %, liecina izdevuma veiktā analīze. Lai gan varbūtība ir zema, tā pieaug, norāda analītiķi.

Ceturtajā vietā saskaņā ar Bloomberg prognozēm ir Brazīlija, Ķīna, Indija, Saūda Arābija, Lielbritānija un Meksika – katra pa 2%. Vācijai, Francijai, Japānai, Indonēzijai, Korejai, Argentīnai, Itālijai, Austrālijai un Kanādai nemieru iespējamība ir 1 %.

Analīze veikta pamatojoties uz metodoloģiju, ko izstrādājusi Politiskās nestabilitātes darba grupa. Tās mērķis ir noteikt faktorus, kas var padarīt valsti neaizsargātu pret iekšējiem nemieriem.

Modelis sastāv no diviem mainīgajiem lielumiem: politiskā režīma (demokrātija, autokrātija vai anokrātija) un frakcionālisma rādītāja, kurā izmanto nestabilu valstu indeksu (kurā aplūkotas atšķirības starp sociālajām grupām, kā arī iestāžu un politikas iekšienē).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.