Anda Līce
Anda Līce
Foto: Valdis Ilzēns

Anda Līce: Iedzīvodamies uz nelaimes rēķina, daudzi nonāk morālā riska grupā 7

Covid-19 ir nojaucis valstu, nacionalitāšu, reliģiskās piederības, vecuma, dzimuma, sociālā stāvokļa un politisko pārliecību robežas, un riska grupā īstenībā ir visi planētas iedzīvotāji. Pārcelt robežas uz vienu vai otru pusi var vienīgi ar kolektīvā saprāta, ko veido neskaitāmu cilvēku apziņa, palīdzību. Te nu atkal nonākam pie indivīda, ar kura rīcību taču arī sākās vīrusa izplatīšanās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas
Epidēmijas sekas ir ne jau tikai ekonomiskā, bet dzīļu krīze, kas skar visus dzīves līmeņus.

Vispirms jau indivīda attiecības pašam ar sevi, no kurām izriet visas pārējās. Jau alu priekšā pie ugunskura sēdošie, raudzīdamies zvaigžņotajās debesīs, saprata, ka viņi nav visvareni, ka ir kāds vai kaut kas par viņiem stiprāks. Mēs vēl šodien to nespējam nosaukt vienā vārdā. Vieni to dēvē par Dievu, citi par Visuma saprātu, vēl kādi – par Dabu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Jautājums jo­projām ir atklāts, tāpēc nav brīnums, ka, no vienas puses, skan bravurīgi paziņojumi – cilvēks esot visspēcīgs, no otras – svētulīgi apgalvojumi, ka ticīgajiem nekas nedraudot.

Kaut arī, izdzirdot vārdu “Dievs”, daudzi nepatikā saviebjas, mēs ik pa laikam savā dzīvē piedzīvojam, ka senais teiciens: “Cilvēks domā, Dievs dara” – nav tikai tukši vārdi.

Ko tad dažs labs šodien domā? Ka tagad tam ir īstais brīdis nopelnīt, lai sāktu rīkoties kā lielceļa laupītājs.

Piemēram, roku dezinfekcijas līdzekļu ražotāji pēkšņi dubultoja ražojuma cenu. Izmantojot situāciju, cenas ir kāpušas arī citiem produktiem. Iedzīvodamies uz nelaimes rēķina, daudzi nonāk morālā riska grupā.

Tagad laukos, kā jau pavasarī, līgst strādniekus. Pārsteigties var gan darba devēji, gan ņēmēji, jo ļaudīs ir daudz bezatbildības un diezgan maz pašcieņas. Ir savairojušies tādi “darba meklētāji”, kas grib saņemt lielu naudu, bet sevi disciplinēt nespēj un strādāt nevēlas.

Diemžēl ir arī darba devēji, kurus tautā sauc par budžiem.

Viņi nav godīgi algu jautājumā, neizvirza vienādas prasības visiem un nerūpējas par strādājošo darba apstākļu uzlabošanu. Pirms līgt darbā pie kāda, vispirms vajadzētu noskaidrot, kā darba devēju vērtē apkārtējie iedzīvotāji. Kā Latvijas valdība domā atdzīvināt pamirušos laukus?

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.