Risanova alta solo Rīgā 0
Šobrīd “Classic FM Gramophone” balvas “Gada jaunais mākslinieks” laure- āts, ukraiņu izcelsmes altists Maksims Risanovs tiek uzskatīts par vienu no pasaules labākajiem un harismātiskākajiem altistiem.
Mūziķis kā solists strādājis ar Amsterdamas “Sinfoniettu”, Valonijas Karalisko kamerorķestri, Ķīnas Nacionālo simfonisko orķestri, Guanžu simfonisko orķestri, Bavārijas Radio kamerorķestri, Vācijas Valsts filharmonisko orķestri, Ženēvas kamerorķestri un citiem. Mūziķa solo pirms dažiem gadiem skanēja arī kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Viņš sadarbojies arī ar virkni ievērojamu diriģentu, tostarp Vladimiru Aškenazi, Eivindu Gulbergu Jensensu, Stefanu Soljomu, Tamašu Vasari un Loņu Ju.
M. Risanovs sadarbojas arī ar pazīstamo latviešu čellisti Kristīni Blaumani – kopā ar vijolnieku Romanu Mincu viņi muzicē trio “Asch”, kas daudz uzstājas Lielbritānijā, kā arī citur Eiropā, tostarp arī Rīgā, atskaņojot laikmetīgu autoru mūziku. Trio sniedzis koncertus arī Londonas slavenajās Vigmora un Pērsela zālēs.
Šajā reizē koncertā Rīgā galvenajā lomā ir Šūberts – tiesa, kopā ar mūsdienu skaņražu nošu rakstiem. Risanova īpašā mīlestība pret laikmetīgo mūziku nav noslēpums – viņš, piemēram, pirmatskaņojis Dobrinkas Tabakovas skaņdarbu pēc BBC pasūtījuma Bridžvotera zālē Mančestrā, kā arī viņam veltīti vairāki jauno komponistu – Tabakovas, Artjoma Vasiļjeva un Elenas Langeres – koncerti. Arī šajā reizē skanēs Dobrinkas Tabakovas skaņdarbs “Fantasy Homage” stīgu instrumentiem, kā arī Šūberta “Arpeggione Sonata” Tabakovas pārlikumā altam un stīgu instrumentiem un citi skaņdarbi.
Līdztekus alta spēlei M. Risanovs nodarbojas ar diriģēšanu, ko apguvis Londonā. Viņš guvis uzvaru Bornmutas simfoniskā orķestra jauno diriģentu projektā. Šajā reizē gan viņš iejūtas līdzīgā lomā, kļūstot par atskaņojuma vadītāju un spēlējot savu Džuzepes Gvadanjīni 1780. gadā būvēto altu.