Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikšanās laikā Melngalvju namā.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikšanās laikā Melngalvju namā.
Foto – LETA

Rinkēvičs: Latvija ir pret jebkādām obligātajām patvēruma meklētāju sadales shēmām 5

Latvija ir pret jebkādām obligātajām patvēruma meklētāju sadales shēmām vai mehānismiem, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Ministrs, kurš kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK), Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu (V) tikās ar prezidentu, klātesošajiem žurnālistiem norādīja, ka jautājumā par patvēruma meklētājiem sākotnēji ir jāsagaida Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera trešdien gaidāmais ziņojums Eiropas Parlamentam (EP).

Viņš arī uzsvēra, ka amatpersonas no gaidāmā Junkera priekšlikuma sagaida ne tikai runas par kvotām, bet arī piedāvājumus, kā cīnīties ar organizēto noziedzību. Tāpat ministrs norādīja, ka amatpersonas sagaida atpakaļnosūtīšanas procesa paātrinājumu tiem, kas nekvalificējas bēgļa statusam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rinkēvičs arī skaidroja, ka Latvijas valdība ir bijusi pret obligāto bēgļu sadali jau no paša sākuma, līdz ar to mūsu pozīcija atbilst Baltijas valstu pozīcijai. Rinkēvičs arī skaidroja, ka Iekšlietu ministrijai, iespējams, jāgatavo attiecīgs ziņojums valdībai, kuru valdībai būs jāskata. “Nevaru pateikt, par ko būs ziņojums, nevaru arī apstiprināt starptautiskā presē izskanējušos ciparus,” sacīja ministrs.

Viņš arī prognozēja, ka diskusijas Eiropā par šo jautājumu būs “sīvas”, piebilstot, ka mums ir svarīgi koordinēt savu rīcību ar Baltijas valstīm. Līdz šim notikušas sarunas ar Lietuvas kolēģiem, savukārt vēlāk šie jautājumi tiks pārrunāti ar Igaunijas amatpersonām.

Līdzīgu viedokli šodien pauda arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), norādot, ka Latvijas pozīcija par bēgļu uzņemšanu nav mainījusies – Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļu. Straujuma gan piebilda, ka pagaidām ar Junkeru nav sazinājusies, jo viņam esot “personīgās bēdas”. Valdības vadītāja mēģināšot sazināties ar viņu rīt, tomēr oficiālās informācijas par šo jautājumu neesot. Premjerministre arī akcentēja, ka Latvijas pozīcija šajā jautājumā nav mainījusies.

Kā ziņots, Junkers gatavojoties nākt klajā ar prasību ievērojami palielināt to patvēruma meklētāju skaitu, kuri sadalāmi pa visām ES dalībvalstīm.

Kā stāsta amatpersonas, kas iepazīstinātas ar Junkera projektu, ar kuru viņš grasās nākt klajā savā pirmajā uzrunā par stāvokli ES EP, EK vēlas, lai uz citām dalībvalstīm tiktu pārvietoti 160 000 patvēruma meklētāju, kas šobrīd ieradušies Itālijā, Grieķijā un Ungārijā.

Junkera uzruna EP paredzēta trešdienas rītā, un sagaidāms, ka tajā EK prezidents izklāstīs priekšlikumus nelegālās imigrācijas krīzes risināšanai, kuri tiks likti galdā 14.septembrī gaidāmajā dalībvalstu tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē.

Reklāma
Reklāma

Jau vēstīts, ka ES valstu un valdību vadītāji iepriekš vienojās, ka dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies. Paredzēts, ka ES valstu iekšlietu ministri līdz jūlija beigām vienosies par konkrētu piedāvājumu bēgļu uzņemšanai dalībvalstīs.

Valdība 6.jūlija ārkārtas sēdē vienojās par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, paredzot, ka divu gadu laikā mūsu valsts varētu uzņemt 250 šādu cilvēku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.