Rīko neparastam dižkokam – Ciemgaļu mežābelei – veltītu plenēru 0
Ceturtdien, 26. maijā, no plkst. 12 Kuldīgas novada Turlavas pagastā pie trīssimtgadīgā dižkoka – Ciemgaļu mežābeles – otro gadu pēc kārtas norisināsies plenērs radošā gaisotnē “Ciemgaļu mežābeles performance”, LA.lv pavēstīja Turlavas bibliotēkas vadītāja Sandra Brantevica.
Aicināti Ciemgaļu mežābeles popularizētāji, dabas draugi un ikviens, kurš dzejo, glezno, komponē, ada, auž, izšuj, fotografē vai ir citādi radošs, lai iedvesmotos un radītu ko paliekošu par seno Ciemgaļu mežābeli, šobrīd ceturto dižāko ābeli Latvijā, stāsta Brantevica.
Mežābele īpaša ar to, ka tās lielais, vairāk nekā pirms 30 gadiem atlūzušais zars joprojām zaļo un ražo, bet patiesa sensācija tika konstatēta 2014. gada pavasarī – ābeles atlūzušais zars iesakņojies.
Kopš 2005.gada dižkoka vainags ir cietis un daiļums zudis, bet apbrīnojama ir Ciemgaļu mežābeles dzīvotgriba. Šo dabas brīnumu privātīpašumā iespējams apskatīt visiem interesentiem.
Ciemgaļu mežābeles (malus sylvestris) stumbra apkārtmērs ir 3,51 metrs (Andra Grinberga 2007.gada mērījums), augstums – 11,5 metri.
Mežābeli 1986. gada vasarā atklāja sikspārņu pētniece Ināra Buša un koka sugu noteica Latvijas Universitātes profesors Voldemārs Langenfelds. Dabas pētnieks Guntis Eniņš atradumam 1986.gada 18. novembrī deva vārdu Ciemgaļu mežābele.
Pasākuma laikā iecerēts izglītoties, jauki pavadīt laiku, iepazīties, iestādīt no potzara audzētu trīsgadīgu mežābeles meitu, piedalīties radošā darbnīcā un izrādīt gada laikā tapušos radošos darbus.
Brantevica aicina uz sarīkojumu līdzi ņemt ziedojumu, kā arī plenēram vajadzīgo – ja mežābele iedvesmos, būs iespēja to iemūžināt mākslas darbā…
Turlavas pagasta bibliotēka aicina dalībai plenērā pieteikties līdz 24. maijam.