“Rīgas satiksmei” uzdod pārplānot sabiedriskā transporta kustību 0
Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics ir uzdevis pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam un pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas satiksme” valdei nekavējoties nodrošināt piemērotu sabiedriskā transporta kustību atbilstoši epidemioloģiskai situācijai valstī, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Tieši tāpēc, atsaucoties uz Veselības ministrijas speciālistu vakar publiski pausto informāciju par aktuālo situāciju, esmu uzdevis pastiprināt drošību sabiedriskajā transportā, tai skaitā gādāt par pietiekamu sabiedriskā transporta reisu skaitu, nodrošinot pēc iespējas mazu salonu piepildījumu,” norāda Balševics.
Pēc viņa teiktā, lai gan “Rīgas satiksmes” dispečeri nepārtraukti seko līdzi situācijai un iespējami ātri reaģē, tomēr reakcijai jābūt vēl ātrākai – īpaši brīdī, kad Latvijā nu jau novērojams otrais epidēmijas attīstības posms.
Rīgas dome joprojām aicina iedzīvotājus īpaši rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību laikā, kad jāievēro arī fiziskā distancēšanās.
Rīdziniekiem radušos jautājumus par pašvaldības darbu ārkārtējās situācijas laikā ir iespēja uzdot, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000800. Savukārt tos iedzīvotājus, kuri atrodas pašizolācijā un kuriem nav neviena līdzcilvēka, kas varētu palīdzēt ar pārtikas produktu piegādi, kā arī brīvprātīgos, kas varētu piegādāt pārtikas produktus šiem cilvēkiem, dome aicina zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai sazināties ar “Latvijas Sarkano Krustu”, vai “Latvijas Samariešu apvienību”.
Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pauda viedokli, ka no epidemioloģiskās drošības viedokļa sabiedriskā transporta reisu samazināšana Rīgā ir “galīgi nepieņemama”.
Viņš sacīja, ka krīzes vadības darba grupā tiek apspriesti iespējami ierobežojumi saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanu.
Reisu skaita samazināšana stundās, kad cilvēki brauc uz darbu un atgriežas no tā, ir “galīgi nepieņemama” no epidemioloģiskās drošības viedokļa, akcentēja speciālists.
Sabiedriskajam transportam braucot retāk, cilvēku pulcēšanās tajā ir ļoti intensīva, skaidroja speciālists, piebilstot, ka šis jautājums būtu jārisina Rīgas domei.
Jau ziņots, ka saistībā ar pasažieru skaita kritumu valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ Rīgā no 21.marta tiek veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kustības sarakstos.