Ekrānšāviņš no GooglePlay

Rīgas sabiedriskā transporta lietotnes: neatkarīgi veidotā – superpopulāra, “Riga Card” pagaidām lieto retais 2

Vairāk nekā 100 000 lejuplādes reizes. Ar tādu skaitli var lepoties lietotne “Satiksme Rīgā”, kas ātrā un ērtā veidā piedāvā iepazīties ar sabiedriskā transporta pienākšanas un atiešanas laikiem Rīgā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Pirmajā acu uzmetienā varētu šķist, ka tā ir ērta “Rīgas satiksmes” izveidota lietotne, taču “Android” tālruņiem domātajā “PlayStore” internetveikalā var atrast citu “Rīgas satiksmes” (RS) izstrādātu lietotni. Šobrīd gan izskatās, ka tās attīstībai atmests ar roku, uzņēmumam vairāk orientējoties uz mājaslapas izstrādi, kura ir īpaši pielāgota arī viedtālruņu lietotājiem, kā arī vēl citai lietotnei – “Riga Card”.

Interesanti, ka “Satiksme Rīgā” pieejama tikai “PlayStore” – tātad “Android” lietotājiem, savukārt “iPhone” lietotājiem ir pat divas citas šim mērķim domātas lietotnes. “Satiksme 3: Riga Public Transport” ir par maksu, bet “Transport LV” ir bez maksas. Atšķirībā no “PlayStore”, “AppStore” diemžēl neuzrāda kaut vai teorētisku šo lietotņu popularitāti. Jāpiezīmē gan, ka “Satiksme Rīgā” vienīgā ir latviešu valodā, kamēr “iPhone” lietotājiem abas lietotnes ir angļu valodā. Tātad privātie un neatkarīgie izstrādātāji ķērušies pie lietotņu izstrādes. Bet ko dara “Rīgas satiksme”?

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis man norādīja, ka “RS” nav veidojusi nevienu no nosauktajām lietotnēm. Taču sava oficiālā lietotne, kur var uzzināt transporta kustības sarakstu, uzņēmumam tomēr ir.

“Aprīļa beigās “RS” meitas uzņēmums “Rīgas karte” publiskoja jaunu lietotni “Riga Card”, kurā var norēķināties par autostāvvietām. Lietotne ir sasaistīta ar “RS” mājas lapu un tajā ir pieejami arī sabiedriskā transporta kustības saraksti, par ko mēs uzņemamies pilnu atbildību,” norādīja V. Zaķis.

Ar popularitāti lietotnei gan nesokas – pagaidām lejuplādēta vien ap 5000 reižu. “Jāatzīst, ka brīžiem ir interesenti apskatīties lietotnes, kurās figurē “Rīgas satiksmes” kustības saraksti. Kamēr tajās nav atsauces, ka tās ir oficiālas “Rīgas satiksmes” lietotnes, mēs tās nevaram nedz aizliegt, nedz arī kādā citā veidā ietekmēt. Turklāt, mūsuprāt, nav jau slikti, ka klientiem ir dažādi veidi, kā iegūt informāciju par sabiedriskā transporta kustības sarakstiem, taču šādos gadījumos mēs nevaram atbildēt par to saturu,” sacīja V.Zaķis.

Viņš norādīja, ka šobrīd “Rīgas satiksme” uztur mājaslapu, kurā ir visi sabiedriskā transporta saraksti, un kurai izveidota īpaša responsīvā versija viedtālruņu lietotājiem. Viņš arī uzsvēra, ka ik gadu palielinoties šīs mājaslapas izmantotāju saraksts.

Man izdevās sazināties arī ar “Satiksme Rīgā” izstrādātāju, kurš gan savu vārdu neatklāja, tomēr esot no Rīgas. Viņš e-pastu sarakstē parakstījās ar nosaukumu “Grigerlabs”, kas esot viņa dibināta maza lietotņu izstrādes studija.

Interesanti, ka “Satiksme Rīgā” nav vienīgā viņa izstrādātā lietotne – “PlayStore” uzrādās vēl divas citas lietotnes, kas ir identiskas Rīgas lietotnei, taču tās ir krievu valodā un piedāvā kustību sarakstus Tallinā un Minskā. Tomēr “Grigerlabs” uzsvēra, ka tās nav vienīgās viņa izstrādātās lietotnes.

Reklāma
Reklāma

Sarunā viņš pastāstīja, ka ir neatkarīgs lietotņu izstrādātājs un “Satiksme Rīgā” izveidojis sev un draugiem, jo neesot bijušas jēdzīgas sabiedriskā transporta lietotnes nedz Rīgā, nedz abās pārējās pilsētās. Lietotni “Grigerlabs” uztur no “Google AdSense” reklāmām. “Es labprāt to darītu bez reklāmu iesaistes, taču man nav tādas iespējas, tāpēc izlēmu integrēt šīs “AdSense” reklāmas, lai nosegtu izstrādes izmaksas – ne vairāk un ne mazāk,” sacīja izstrādātājs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.