Rīgas Latviešu biedrības nams tiek pie jaunas informatīvās plāksnes un pastmarkas 0
Ar Latvijas Zemessardzes orķestra ansambļa uzstāšanos un tēvreizi šodien tika atklāta Rīgas Latviešu biedrības nama informatīvā plāksne.
Akmens darbu veidojusi SIA “Akmens apstrādes centrs”. Uz tēlnieka, Rīgas Latviešu biedrības biedra Jāņa Strupuļa veidotās plāksnes latviešu, krievu, angļu, vācu un franču valodā rakstīts “Rīgas Latviešu biedrība 1868. gads”.
“Tikko ka atklātajā pastmarkā ir visi Rīgas Latviešu biedrības vadītāji līdz 1940.gadam. Paldies viņiem, un arī šis brīdis ir pateicība visiem, ne tikai priekšniekiem, bet arī visiem biedriem, kas sevi ziedojuši Latviešu biedrībai,” uzrunā sacīja biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis.
Aizkaru no informatīvās plāksnes noņēma Gailītis un kinorežisors, iepriekšējais Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Jānis Streičs.
Kā ziņots, par godu Rīgas Latviešu biedrības 150. gadadienai, “Latvijas pasts” izdevis jaunu pastmarku un aploksni, aģentūru LETA informēja kompānijas vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Vineta Danielsone.
Pastmarka izdota 80 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,54 eiro, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Uz pastmarkas redzami visu no 1868. gada līdz 1940. gadam Rīgas Latviešu biedrību vadījušo priekšnieku portreti.
Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā – uz tās simboliski attēlots Rīgas Latviešu biedrības nama karogs un devīze “vecajā drukā”: “Stāvi stipri. Strādā droši!” Filatēlijas jaunumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere.
Tāpat šodien Vērmanes dārzā tika iestādīta dekoratīva ābele, kas simbolizē dzīvību un atgādina par biedrības šodienas un nākotnes darbiem.
Rīgas Latviešu biedrība ir senākā oficiāli dibinātā latviešu organizācija – tā izveidota 1868. gadā. Pulcējot intelektuālo un saimniecisko eliti, biedrība ir nesaraujami saistīta ar Latvijas izglītības, kultūras un zinātnes attīstību un Latvijas valstiskās neatkarības iniciēšanu. Biedrība ir arī Dziesmu svētku tradīcijas aizsācēja un pirmo svētku organizatore.