Foto no “skaties.lv”. Kolāža – LA.lv

Rīgas ielas pārņem Ķīnas sarkanā krāsa 5

Daudzviet pilsētā uzstādīti reklāmas plakāti, kuros redzamas ainas no Ķīnas kultūras un vēsturiskajām vietām – Lielais Ķīnas mūris, ieeja Slēgtajā pilsētā un Debesu templis Pekinā, sirms vīrs ar bārdu, kurš simbolizē Konfūciju, aktrise no Ķīnas tradicionālā teātra un sarkanu lampu virtene. Pilsētā esot vairāk nekā 100 šādu reklāmas plakātu.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Plakāti izvietoti, jo šonedēļ Rīgā notiek “16+1” valstu formāta valdību vadītāju samits. Šajā sadarbības formātā piedalās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis un Ķīna. Latvijā arī šonedēļ ieradīsies Ķīnas premjers Li Kecjans, kā arī notiks “16+1” valstu biznesa forums un formāta valstu domnīcu konference. Šoruden aprit arī 25 gadu jubileja kopš Latvijas un Ķīnas diplomātisko attiecību atjaunošanas.

Viens no lielākajiem plakātiem ir uzstādīts uz Lielirbes ielas – pa ceļu, no kurienes parasti augstas amatpersonas ierodas no lidostas. Sarkanā krāsa Ķīnas kultūrā raksturo prieku, un pašlaik rudenīgi pelēcīgajā laikā plakāti ir labi pamanāmi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plakātus pasūtījusi Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā. Vēstniecībā neatklāj, cik daudz līdzekļu atvēlēts reklāmas kampaņai.

Tāpat reklāmas kampaņas izmaksas nenosauc arī uzņēmumi, kam pilsētā ir tiesības uz reklāmas laukumu izīrēšanu, – “JCDecaux Latvija” un “Clear Channel Latvia”, pamatojot to ar komercnoslēpumu.

“16+1” sadarbības formāts ir Ķīnas iniciatīva un tas ir uzskatāms par veidu, kā dalībvalstīm veicināt ekonomiskās saites. Tomēr to var uztvert arī kā īpašu Ķīnas attiecību veidošanu politiskajā līmenī, izvēloties īpašu formātu savulaik PSRS okupētajām Baltijas valstīm, bijušajām Varšavas pakta un bijušās Dienvidslāvijas valstīm un savulaik komunistiskajai Albānijai, bet neiesaistot šajā formātā Vakareiropas valstis.

Latvija saskata formātā iespējas paplašināt sadarbību ar Ķīnu transporta un loģistikas, tūrisma, kultūras, izglītības un zinātnes jomās, kā arī paplašināt starpvalstu līgumtiesisko bāzi.

Ķīna savukārt izvirzījusi trīs galvenās sadarbības jomas šajā formātā: infrastruktūra, augstās tehnoloģijas un zaļās tehnoloģijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.