Foto – LETA

Rīgas domes opozīcija: Ušakovam jāatkāpjas 0

Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) ir jāatkāpjas no amata, jo viņa lēmums referendumā balsot par krievu valodu kā par otru valsts valodu Latvijā nav rīdzinieku interesēs, uzskata partiju bloka “Vienotība” Rīgas domes deputāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Šīs nepatiesības ir mākslinieces ilgā alkoholisma sekas” – Rēzijas Kalniņas vīrs Ainārs Rubiķis atbild uz runām par krīzi laulībā
Kokteilis
Dvīņi – apelsīns, Vēzis – persiks. Noskaidro, kurš auglis tu esi pēc savas zodiaka zīmes 9
Globāla panika un diktatoru varas beigas: eksperti nosauc 15 “melnos gulbjus” jeb notikumus, kas 2025. gadā var apgriezt dzīvi kājām gaisā
Lasīt citas ziņas

Rīgas mēram ar savu rīcību jārāda piemērs visiem pašvaldības iedzīvotājiem, bet, ja Ušakovs izrāda necieņu valstij, kurā dzīvo, tad viņš nav cienīgs ieņemt Latvijas valsts galvaspilsētas vadītāja amatu, uzsvēra domnieki.

“2009.gadā, sākot darbu Rīgas domē Nils Ušakovs teicās strādāt ikviena rīdzinieka labā, solot atjaunot uzticību Rīgas pašvaldībai, tomēr biežā viedokļu maiņa jautājumā par valsts valodas statusu, kā arī paziņojums 18.februārī balsot par krievu valodu, apliecina Rīgas domes priekšsēdētāja darba stilu un attieksmi pret Latvijas valsti,” skaidroja domnieks Olafs Pulks (V).

CITI ŠOBRĪD LASA

LETA jau ziņoja, ka 18.februārī notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Jau agrāk par savu nodomu balsot 18.februāra referendumā “par” paziņoja apvienības SC valdes priekšsēdētājs, Rīgas mērs Ušakovs, SC Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs un Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartašēvičs.

SC valde ir pieņēmusi lēmumu aicināt visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties 18.februārī gaidāmajā referendumā un balsot saskaņā ar savu pārliecību.

Ušakova nostāja valodu jautājumos arī Saeimas neatkarīgajiem deputātiem likusi aizdomāties par viņa atbilstību galvaspilsētas vadītāja amatam. Kā ziņots, tā tā dēvētā parlamenta deputāta Klāva Olšteina grupa 5.janvārī izplatīja viedokli, ka Ušakova paziņojums par vēlmi gaidāmajā referendumā balsot par krievu valodu kā otru valsts valodu uzskatāms par atklātu necieņas izrādīšanu pret Latvijas valsti, un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un ministram Edmundam Sprūdžam (ZRP) būtu jāizvērtē Ušakova atbilstība ieņemamajam amatam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.