Pērn plašās Jāņu svinības un Rīgas svētku svinēšana galvaspilsētā tika aizvietotas ar kultūras programmu un svētkiem visas vasaras garumā. Arī šogad Rīgas domes budžetā ieplānoti līdzekļi projektam “Rīgas vasara”.
Pērn plašās Jāņu svinības un Rīgas svētku svinēšana galvaspilsētā tika aizvietotas ar kultūras programmu un svētkiem visas vasaras garumā. Arī šogad Rīgas domes budžetā ieplānoti līdzekļi projektam “Rīgas vasara”.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas dome atklāj, cik izmaksājusi jaunā informācijas sistēma 5

Jaunā Rīgas pašvaldības klientu informācijas pārvaldības sistēma, tostarp sapulču dokumentu aprites sistēma kopā izmaksājusi 4,5 miljonus eiro, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Reklāma
Reklāma
Tas var beigties bēdīgi: 7 pazīmes, ka jūs dzerat par maz ūdens
Kokteilis
Kādas attiecības pārī būtu ideālas katrai zodiaka zīmei? Auns meklē kaisli, bet Vērsis komfortu
Kokteilis
Daudziem notiks svarīgas pārmaiņas dzīvē! Horoskops 2025.gada janvārim
Lasīt citas ziņas

LETA jau ziņoja, ka Rīgas dome ir pārgājusi uz jaunu domes sēžu un komiteju sēžu sistēmu “ELISS”, atsakoties no e-portfeļa. Jaunā sistēma būtiski apgrūtināja sekošanu līdzi lēmumu pieņemšanai domē.

Kā skaidroja pašvaldībā, “ELISS” ieviešana ir viens no moduļiem projektā “Pašvaldību klientu informācijas pārvaldības risinājums” (PKIP), kas 2018.gada jūnijā tika sākts pašvaldībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopējās PKIP projekta īstenošanas izmaksas ir 4,5 miljoni eiro, no kuriem 3,8 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 540 000 eiro pašvaldības finansējums un 135 000 eiro valsts budžeta dotācijas pašvaldībām finansējums.

Projekta kopējās plānotās uzturēšanas izmaksas ir aptuveni 30 000 eiro mēnesī jeb aptuveni 350 000 eiro gadā.

Programmatūras izstrāde sēžu aprites moduļa “ELISS” veidošanai izmaksāja 212 800 eiro.

Pašreizējā Rīgas dome šo projektu pārņēma jau tā noslēguma stadijā, kad vairs nebija iespējas ietekmēt projekta gaitu, norāda vietvara. Pārtraucot tā īstenošanu, būtu draudējusi iespēja zaudēt Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Tomēr tika veiktas izmaiņas, uzturēšanai rīkojot atklātu konkursu, atšķirībā no paša projekta, kuru iepriekšējā vadība caur sarunu procedūru atdeva SIA “ZZDats”, informē domē. Atklātajā konkursā pieteicās tā pati kompānija, “ZZDats”, bet citiem potenciālajiem pretendentiem nebija pārliecības par to, ka tie būs spējīgi sistēmu pārņemt.

Projekta izstrādē līdzdarbojās vairākas izstrādātāju kompānijas – “ZZ Dats”, AS “RixTechnologies”, SIA “Ozols grupa” un citas.

PKIP platformā iekļautos dokumentu aprites un domes sēžu moduļus Rīgas pašvaldībā izmanto vairāk nekā 26 000 lietotāju, tostarp izglītības iestāžu darbinieki. Moduļi nodrošina elektronisku dokumentu apstrādi, kā arī sēžu darba kārtības izveidi un sēžu darbības norisi gan attālinātā režīmā, gan hibrīdmodelī vienlaikus klātiene un attālināti.

Reklāma
Reklāma

Kā skaidroja Rīgas domē, “ELISS” ieviešana ļāva samazināts līdz šim izmantojamo un uzturamo lietojumprogrammu skaitu atsakoties no programmām “KAVIS-dokumenti”, “RDLIS”, “ePortfelis”, kuru uzturēšana līdz šim izmaksāja aptuveni 19 000 eiro mēnesī jeb vairāk nekā 220 000 eiro gadā.

Ņemot vērā, ka kopumā visa PKIP projekta uzturēšana izmaksā aptuveni 350 000 eiro gadā, tad pāreja uz jauno projektu pašvaldībai esot izdevīga.

Iepriekš norādītās lietojumprogrammas, kamēr notiek vēl jauno moduļu darbības stabilizēšanas fāze, lietotājiem ir piedāvātas vairs tikai skatīšanās režīmā.

Sākot darbu ar jaunajiem moduļiem, no līdzšinējās izmatotās sistēmas tika migrēti vairāk nekā 22 miljoni dokumentu. Ņemot vērā izstrādāto moduļu un starpsistēmu integrāciju sarežģītību, kā arī ļoti lielo lietotāju skaitu, kuriem vienlaicīgi bija jāsāk darbs ar jaunajiem moduļiem, Rīgas digitālā aģentūra sadarbībā ar risinājumu izstrādātājiem no 20.jūnija esot veiksmīgi pilnībā ieviesusi jaunos risinājumus, nodrošinot nepārtrauktību pašvaldības funkciju izpildē visās institūcijās strādājošajiem speciālistiem, kuri reģistrējuši 70 040 dokumentus.

Pašlaik, sistēmas trešajā darbības nedēļā, turpinās sistēmas darbības stabilizēšana, kuras laikā lietotājiem ir iespējams sastapties ar īslaicīgām neērtībām, piemēram, failu atvēršanas ātrumu, funkcionalitātes kļūdām.

PKIP bija pirmais projekts, kurā tika attīstīti pašvaldību koplietošanas risinājumi, un uz šī projekta bāzes nākotnē tiks attīstītas arī citas pašvaldību koplietošanas platformas.

Kā skaidro Rīgas domē, projektā īstenotie risinājumi ir izmantojami Latvijas pašvaldībās, kā piemēram, projektā izstrādātie e-pakalpojumi ir izvietoti portālā “www.latvija.lv” un pašvaldībām pieejamas tirdzniecības atļaujas ielu tirdzniecībai un tirdzniecības organizēšanai pasākuma laikā, reģistrācija pirmsskolas iestāžu rindā, koku ciršanas atļaujas kā arī pašvaldības nodevas samaksa par suņa turēšanu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pašvaldības jaunizveidotajā dokumentu pārvaldības sistēmā pagājušajā nedēļā bija būtiski apgrūtināta sekošana domes lēmumu pieņemšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.