Modes muzeja līdzstrādniece Ludmila Orliņa, modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs un muzeja vadītāja Nataļja Muzičkina apbrīno krājuma jaunieguvumu – Nīcas tautastērpu.
Modes muzeja līdzstrādniece Ludmila Orliņa, modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs un muzeja vadītāja Nataļja Muzičkina apbrīno krājuma jaunieguvumu – Nīcas tautastērpu.
Publicitātes foto

Rīgā top Modes muzejs; starp tā eksponātiem Nīcas tautastērps ar dzimtas stāstu 1

Oktobra beigās Vecrīgā, Grēcinieku ielā 24, pavisam netālu no Melngalvju nama, durvis apmeklētājiem vērs Modes muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, un pazīstamais modes vēsturnieks atkal viesojas Rīgā, LA.lv pavēstīja topošajā muzejā.

Reklāma
Reklāma
DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 152
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
Lasīt citas ziņas

Pirms dažām dienām Aleksandrs Vasiļjevs bija ieradies Rīgā saistībā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra gaidāmo iestudējumu, kuram gatavo tērpus. Blīvajā dienas kārtībā viņš atrada laiku, lai paciemotos arī topošajā Modes muzejā. Īpaši Aleksandru Vasiļjevu iepriecināja muzeja nesenais ieguvums – Nīcas novada tautas tērps. Modes vēsturnieku sajūsmināja krekla izšuvumi, brunču spilgtais tonis un ārkārtīgi vērtīgais 19. gadsimta zīda lakats.

“Aleksandrs Vasiļjevs atzina, ka Latvijā nav viegli atrast senu, bet labi saglabājušos tautas tērpu, turklāt to īpašnieki nereti nevēlas no tiem šķirties – visbiežāk tas ir nevis vienkārši tautas tērps, bet vairāku paaudžu atmiņas un ģimenes vēstures neatņemama sastāvdaļa,” LA.lv pastāstīja muzeja vadītāja Nataļja Muzičkina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī ar Nīcas tautas tērpu, kuru būs iespējams apskatīt Modes muzejā Rīgā, saistīts kādas dzimtas stāsts, pauda Muzičkina. Pirms daudziem gadiem tas tika uzdāvināts jaunai meitenei astoņpadsmit gadu dzimšanas dienā, bet viņa savukārt jau krietni vēlāk, būdama cienījamā vecumā, to uzdāvināja savai krustmeitai no Liepājas Zigrīdai Radovičai par godu iegūtajam tautas daiļamata meistara nosaukumam. Zigrīda Radoviča daudzus gadus nodarbojās ar dzintara rotu veidošanu un uz gadatirgiem allaž vilka krustmātes dāvināto tautas tērpu. Uzzinājusi par Modes muzeja veidošanu un muzeja sadarbību ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, Zigrīda Radoviča nolēma, ka viņas Nīcas tērps ir pārāk vērtīgs un skaists, lai to turētu skapī – tas patiesi ir pelnījis jaunu dzīvi un muzeja apmeklētāju sajūsmu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.