Foto: LETA

Rīgā spriež par skolu tīkla optimizēšanu; vecāki protestē pret krievu skolas izskaušanu 1

Rīgā sākušās diskusijas par skolu tīkla optimizēšanu, kas varētu skart izglītības iestādes, kuras atrodas nepiemērotās telpās un kurām nepietiekama skolēnu skaita dēļ ir grūtības nokomplektēt pilnas klases.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Simtiem cilvēku un sajūta, ka ir tik nepareizi… Pēdējā gaitā izvadīts talantīgais basketbolists Jānis Timma
Veselam
“Rīgā esot izoperēts dzimumloceklis un vajagot noņemt šuves…” Pārpratums slimnīcā licis medmāsai pietvīkt no apmulsuma
Kokteilis
Viņi to nevienam nesaka, bet… Kādi ir katras zodiaka zīmes pārstāvju lielākie noslēpumi?
Lasīt citas ziņas

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aģentūrai LETA nedēļas laikā nesniedza informāciju, par kurām skolām varētu būt runa. Departamenta pārstāve Indra Vilde šodien paziņoja, ka par gaidāmajām izmaiņām rīt, 23.oktobrī, tiks izplatīts preses paziņojums, kurā par plānotajām izmaiņām informēs domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, pagaidām intensīvākās diskusijas norit par Rīgas Herdera vidusskolas nākotni. Tā kā pašreizējās skolas telpas Skolas ielā 32 mācību procesam neesot piemērotas, no domes nācis ierosinājums izglītības iestādi pārcelt uz Grīziņkalnu, Lauku ielā 9, kur atrodas Rīgas Krievu vidusskola, taču šis priekšlikums izraisījis sašutumu skolēnu vecāku vidū, kuri uzskata, ka ar šādu soli skola faktiski tiks likvidēta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skolas direktore Edīte Markova norādīja, ka pagaidām vēl pāragri spriest par skolas nākotni, taču viņa atzina, ka pašreizējā ēkā turpināt darbu nevajadzētu – nams ir atzīts par vēstures pieminekli un nav labā tehniskā stāvoklī. Pēc tam, kad no ēkas daļas izvāksies poliklīnika, puse nama paliks tukša, un skolai to uzturēt nebūs iespējams, savukārt ēkas rekonstrukcija izmaksātu ļoti dārgi.

“Dažiem skolas pārcelšana būs ērta, citiem – ne. Galvenais ir turpināt darbu vienalga kur, bet citos apstākļos,” sacīja Markova, atkārtoti uzsverot, ka pagaidām konkrēti lēmumi nav pieņemti – par skolas nākotni šovakar plkst.18 notiks diskusija ar vecākiem un domes pārstāvjiem.

Arī vecāku pārstāve Jeļena Jaskova pagaidām atturējās komentēt skolas nākotnes izredzes, taču viņa uzskata – ja tomēr tiks nolemts, ka skola jāpārceļ uz Grīziņkalnu, tas būtu nepārdomāti, dīvaini un neatbilstu bērnu interesēm. Viņa norāda, ka skola tādējādi, visticamāk, būs nolemta iznīcībai, jo vecāki savus bērnus izvēlēsies sūtīt citās skolās. Grīziņkalnu Jaskova salīdzināja ar Amsterdamas sarkano lukturu rajonu – kaut arī pilsēta kopumā ir ļoti patīkama, uz šo kvartālu bērnus negribas vest pat ekskursijā. Viņa arī norādīja, ka izmainīt šī mikrorajona vidi nebūs vienkārši un ātri – drīzāk vide izmainīs bērnus.

Jaskova sacīja, ka vecāki uz Herdera vidusskolas nākotni pagaidām raugās optimistiski un šovakar gaidāmo sanāksmi gaida ar cerību, ka pašvaldība tomēr nolems esošo ēku renovēt un saglabāt skolas vajadzībām.

Kā liecina pašvaldības portālā “e-skola.lv” pieejamā informācija, Rīgas Herdera vidusskolā skolēnu skaits desmit gadu laikā samazinājies gandrīz par trešdaļu – 2003.gadā skolā mācījās 491 skolēns, šogad – 356 bērni. Skolā pastāv reflektantu konkurss – tajā tiek uzņemti bērni, kuriem apliecībā par pamatizglītību vidējais vērtējums un valsts pārbaudes darbu vidējais vērtējums ir ne zemāks par 6 ballēm, tāpat notiek individuālās motivācijas pārrunas ar pretendentiem vācu, latviešu, krievu valodā. Skola paturējusi tiesības nepieņemt dokumentus no skolēniem, kuriem kaut vienā priekšmetā ir vērtējums 1 līdz 3 balles vai ir bijuši skolas iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi.

Reklāma
Reklāma

Rīgas Krievu vidusskolā, kas atrodas Lauku ielā 9, desmit gadu laikā bērnu skaits samazinājies uz pusi – no 643 skolēniem 2003.gadā līdz 344 skolēniem šogad.

Kā ziņots, šā gada augustā Rīgā 22 skolās tika saskaņota 1. un 12.klašu atvēršana ar nepietiekamu skolēnu skaitu – sešās skolās šogad trūkst pirmās klases skolēnu, bet 16 skolās – desmitās klases skolēnu. Tāpēc tika nolemts, ka līdz gada beigām jāizstrādā priekšlikumi skolu tīkla optimizēšanai 2014.gadā. Rīgas dome pagaidām optimizācijas plānus neatklāj.

Jau ziņots, ka Rīgas 54.vidusskolā šogad pieteikušies 37 pirmklasnieki, Rīgas Herdera vidusskolā – 38, Rīgas 68.vidusskolā – 39. Rīgas Jāņa Poruka vidusskolā pieteikušies 49 pirmklasnieki.

2013./2014.mācību gadā 16 vidusskolās pretendentu skaits nav pietiekams vienas vai vairāk nekā vienas 10.klases atvēršanai. Mācībām Rīgas 19.vidusskolas 10.klasē pieteikušies 15 skolēni, Rīgas 65.vidusskolā – 16 jaunieši, Rīgas 32.vidusskolā – 20, tāpat kā Iļģuciema vidusskolā un Rīgas Krievu vidusskolā.

Pa divām 10.klasēm ar nepietiekamu skolēnu skaitu šogad atvērts sešās skolās, kurās uzņemšana notiek divās atšķirīgās izglītības programmās. Rīgas 45.vidusskolā tiks veidotas divas 10.klases ar 21 un 15 skolēniem katrā, Rīgas 96.vidusskolā 10.klasē mācīsies pa 22 un 20 skolēniem, Rīgas Anniņmuižas vidusskolā vienā no desmitajām klasēm mācīsies 24, otrā – 17 skolēni, Rīgas Ostvalda vidusskolas 10.klasēs mācīsies 23 un 18 skolēni. Pa divām 10.klasēm atvērs arī Rīgas Juglas vidusskolā, kur pieteicies 41 skolēns, kā arī Rīgas 74.vidusskolā, kur mācības 10.klasē plāno uzsākt 40 skolēni.

Rīgas domē saskaņota divu 10.klašu atvēršana arī Rīgas 60.vidusskolā, kur mācībām pieteicies 41 skolēns.

Pārāk zema skolēnu skaita dēļ divās Rīgas vidusskolās šogad neatvērs 10.klasi – mācībām Rīgas 69.vidusskolā un Rīgas Kristīgajā vidusskolā pieteikušies mazāk nekā puse no minimālā klases atvēršanai nepieciešamā skolēnu skaita.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.