Foto – LETA

Rīgā skolas zaudē, ēkas saglabā 0

Galvaspilsētā skolēnu skaits kopš iepriekšējā mācību gada šoruden samazinājies gandrīz par 3000. Skolas gaitas kopumā sāks 65 191 Rīgas skolēns. Šogad priecē, ka skolas gaitas sāks seši tūkstoši pirmklasnieku, kas ir gandrīz par 100 skolēniem vairāk nekā pirms gada.


Reklāma
Reklāma
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Kā vakar preses konferencē uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, no 3. septembra visas izglītības iestādes ir gatavas sākt jauno mācību gadu. Taču pirms 2012./2013. mācību gada sākuma tika likvidētas divas Rīgas skolas, kas pievienotas citām mācību iestādēm. “Mēs zaudējām skolas, bet saglabājām ēkas, un tajās turpina mācīties skolēni. Arī turpmāk izglītības iestāžu ēkas tiks saglabātas, cerot uz demogrāfisko attīstību,” sacīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane. Viņa arī piebilda, ka jādomā par izglītības tīkla optimizēšanu un attīstīšanu Rīgas pilsētā.

Šogad Rīgā darbosies 152 pirmsskolas, 119 vispārējās izglītības iestādes un 13 bērnu un jauniešu centri, kas sniegs iespēju iesaistīties dažādās interešu izglītības programmās. Kamēr skolēnu skaits vispārizglītojošās iestādēs samazinās, interešu izglītības iestādes uzņem aizvien vairāk bērnu. Audzēkņi te var iesaistīties dejošanā, dziedāšanā, tēlotājmākslā, teātra studijās, vides zinībās, tehniskās jaunrades un sporta pulciņos. Plānots, ka šajā mācību gadā vairāk nekā 28 000 skolēnu apmeklēs bērnu un jauniešu centrus – 7500 iesaistīsies sporta programmu apguvē, bet 3500 mācīsies deviņās Rīgas mūzikas un mākslas skolās. “Šogad interešu izglītības finansējuma proporcija ir mainījusies. Pirms trīs gadiem no valsts budžeta sniegtā dotācija bija trīs miljoni latu un Rīgas dome no sava budžeta deva 2,4 miljonus latu, bet šogad Rīgas pašvaldības atbildība ir palielinājusies, un tā interešu izglītībai sniedz trīs miljonus, savukārt valsts budžeta dotācija veido tikai 2,2 miljonu latu lielu summu,” “Latvijas Avīzei” stāsta A. Ameriks.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopējais interešu izglītības finansējums ir mazinājies par 200 000 latu, taču finansiālais apjoms ir pietiekams, un visi Rīgas interešu centri tiek saglabāti. Līdz ar finansējumu, ko Rīgas pašvaldība velta interešu izglītībai, tiks apmaksāts arī psihologu, sociālo pedagogu, logopēdu un bibliotekāru darbs 2,5 miljonu latu apmērā, kā arī nodrošinātas algas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

 

E. Aldermane uzsvēra, ka jārisina problēmjautājumi par skolēnu iesaisti izglītībā. Jāmeklē risinājumi, kā samazināt to jauniešu skaitu, kas neapmeklē izglītības iestādes. Kā arī ir nepieciešama skaidrība par šobrīd tik ļoti aktuālo mācību līdzekļu jautājumu. “Ir nepieciešami valsts izstrādāti noteikumi un kārtība, kas nosaka, kāds ir mācību līdzekļu nepieciešamais minimums, kas noteikti ir jānodrošina, un ko finansēs valsts, ko – pašvaldība,” norādīja E. Aldermane. Viņasprāt, šobrīd, mācību gada sākumā, sabiedrības un izglītības iestāžu pretnostatīšana nav labākais šā problēmjautājuma risināšanas veids.

Vasaras laikā Rīgas skolās veikti plaši remontdarbi. “Pavisam kopā tika veikti un joprojām notiek būvdarbi 72 pirmsskolas izglītības iestādēs un 79 skolās. Taču remontdarbi skolu iekštelpās ir pabeigti, atliek tikai labiekārtot skolu apkārtējo vidi,” informēja Rīgas domes Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.