Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PEXELS

Rīgā pirmo reizi pēc vairāk kā 20 gadiem būs seminārs par militāro traumu ārstēšanu 0

Pirmo reizi pēc vairāk kā divdesmit gadiem Latvijā notiks seminārs par militāro ievainojumu un traumu ārstēšanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Veselam
atbrīvoties no riebīgās “riepiņas” uz vēdera. Nosaukti 5 galvenie noslēpumi
Lasīt citas ziņas

Dalīties ar pieredzi, kas ir nenovērtējama informācija jaunajiem un vēl topošajiem ārstiem, seminārā ir aicināti izcili ārsti ar praktisko pieredzi darbā ar militārajām traumām pasaules karstajos punktos.

Seminārs “Militāro traumu un smagu ievainojumu ārstēšana” notiks 10.augustā Veselības centrs 4, Grebenščikova iela 1, Rīga. To orgnizē Brūču un izgulējumu asociācija, Hand and Reconstructive Team un Eiropas Rekonstruktīvās mikroķirurģijas skola, informatīvo atbalstu sniedz Latvijas Ārstu biedrība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Seminārā goda lektori ir izcilais profesors Kristaps Keggi (Jēlas universitāte ASV), medicīnas zinātņu doktors Nikolajs Gubočkins (Sanktpēterburgas kara medicīnas akadēmija), profesors Konstantīns Kalnbērzs, medicīnas zinātņu doktors Jevgēņijs Čerenoks (Ukraina).
Semināra organizātors mikroķirurgs Olafs Libermanis norāda, ka tā ir Latvijas ārstu iespēja attīstīt savas kompetences militāro traumu ārstēšanā.

Kristaps Keggi – Vjetnamas kara veterāns, stāsta, ka sākumā viņi zaudējuši simtiem ievainoto, kamēr iemācījušies apkopt militāros ievainojumus.

Lekciju par gūtajām atziņām viņš pirmo reizi nolasījis Amerikas kara ārstiem sešdesmito gadu beigās. Profesors Keggi Rīgā dalīsies ar galvenajām atziņām no paša pieredzes darbā ar militārajiem ievainojumiem.

Medicīnas zinātņu doktors Jevgēņijs Čerenoks stāstīs par savu pieredzi, ārstējot ievainotos kādreiz mierīgajā Ukrainā.

Konstantīns Kalnbērzs runās par tēva – akadēmiķa Viktora Kalnbērza panākumiem Afganistānā, astoņdesmitajo gadu laikā. Sanktpēterburgas Kara medicīnas akadēmijas doktors Nikolajs Gubočkins savukārt stāstīs par pieredzi Čečenijā un Sīrijā.

“Militāri ievainojumi atšķiras no civilajiem pirmkārt ar bojājuma raksturu. Civilajos apstākļos ļaudis gūst traumas no priekšmetiem un darbarīkiem, kas domāti saimniecībai un izgatavoti, lai mūsu dzīve būtu labāka. Ieročus savukārt, gadu tūkstošiem izstrādā ar mērķi kādu nogalināt. Tāpēc militārie ievainojumi ir smagi. Pirms simts gadiem kājnieka šautenes izšauta lode, ja netrāpīja dzīvībai svarīgos orgānos, izsita kareivi no ierindas vien uz pāris nedēļām. Šodien ļoti līdzīga lode, izšauta no modernas triecienšautenes, 90% gadījumos izraisa kaula lūzumus, pat ja skar tikai mīkstos audus, var izraisīt traumētā locekļa amputāciju, vai invaliditāti” , norāda mikroķirurgs Olafs Libermanis, Brūču un izgulējumu asociācijas vadītājs.

Seminārs paredzēts ne vien ārstiem, bet visiem, kam interesē vēsture, Vjetnamas karš, modernās tehnoloģijas medicīnā, medicīnisko dienestu organizācija kara apstākļos.

Reklāma
Reklāma

Seminārs notiks 10.augustā, Veselības centrs 4, Grebenščikova iela 1, Rīga no plkst. 9.00-15.00. Papildus informāciju par pieteikšanos var saņemt, zvanot uz organizatora mobilo tālruni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.