“Auļi”  kopā ar austriešu jodelētāju Albin Paulus (centrā).
“Auļi” kopā ar austriešu jodelētāju Albin Paulus (centrā).
Foto: Gatis Indrevics

VIDEO. Rīga, Jelgava, Liepāja, Valmiera un Rēzekne. “Auļi” dodas vērienīgā koncerttūrē 0

Dūdu un bungu mūzikas grupas “Auļi”, noslēdzot divu gadu garumā gatavoto projektu, šonedēļ dodas vērienīgā Latvijas koncerttūrē “Senču balsis”, pastāstīja grupas vadītājs Kaspars Bārbals.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Koncertu tūre sāksies jau rīt, Rīgā, VEF Kultūras pilī un turpināsies Jelgavā, Liepājā, Valmierā, kā arī Rēzeknē.

Kā latviešu tradicionālās dziedāšanas solistu “Auļi” projektā piesaistījuši vīru kopas “Vilki” vadītāju Edgaru Liporu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt visos koncertos būs iespēja dzirdēt viesmāksliniekus, kurus grupa piesaistījusi iepriekš divus gadus ilguša ceļojuma laikā uz vairākām pasaules valstīm. Ceļojums tika veikts, lai iepazītu citu valstu un kultūru senas dziedāšanas tradīcijas un apvienotu tās ar dūdu un bungu mūziku no Latvijas.

Līdz ar to koncerttūre solās būt ļoti interesanta, jo dziesmās vienlaicīgi būs dzirdama gan rīkles dziedāšana, gan joikošana, gan jodelēšana, gan arī latviešu tautas dziesma.

Koncertos kopā ar “Auļiem” muziecēs rīkles dziedātājs no Mongolijas Batzorig Vaanchig, Sāmu joikotājs no Norvēģijas Kai Somby un austriešu jodelētājs Albin Paulus.

“Mums bija ir ļoti interesanti dzirdēt kā šīs dažādās dziedāšanas tradīcijas savijās viena ar otru un bijām pārsteigti cik labi tas skan kopā ar “Auļu” bungām un dūdām,” atzīst mūzikas aranžējumu autors Mārtiņš Miļevskis.

“”Auļiem” vienmēr bijis svarīgi savā mūzikā izmantot arī latviešu tautas mūzikas elementus, jo tas dod spēku no saknēm un nostiprina pārliecību par mūsu identitāti pasaules kontekstā,” stāsta projekta idejas autors Kaspars Bārbals.

Skatītājiem klātienē būs iespēja sadzirdēt, izjust un skatīt krāsaino ceļojumu citu valstu senās kultūras pasaulē, jo koncertus papildinās ar ceļojumu laikā filmētām video ainavām, kas spilgti raksturos autentiskās vides no kurām nāk šīs senās dziedāšanas tradīcijas.

Koncerti notiks:

11.09.2019 VEF Kultūras pils, Rīga

12.09.2019 Jelgavas Kultūras nams

13.09.2019 Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS

14.09.2019 Valmieras Kultūras centrs

15.09.2019 Latgales vēstniecība GORS


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.