Publicitātes foto

Rīgā būs skatāma Džimija Hendriksa radošajai daiļradei veltīta izstāde 0

Okeānijas mākslas galerijā un muzejā Rīgā 12. decembrī plkst.18 tiks atklāta mūziķa Džimija Hendriksa radošajai daiļradei veltīta izstāde “Džimija Hendriksa renesanse”, kurā varēs iepazīties ar Hendriksa izpausmēm vizuālās mākslas laukā, aģentūru LETA informēja sabiedrības attīstības biedrībā “Tapa”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Džonijs Alens Džimijs Hendrikss bija amerikāņu dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors. Hendrikss bieži dēvēts par visu laiku labāko blūzroka un hārdroka ģitāristu. 2009. gadā žurnāls “The Time” Hendriksu titulēja kā visu laiku labāko ģitāristu.

Hendrikss dzimis 1942. gada 27. novembrī Sietlā, ASV. Viņa vecvecāki bija Vankūveras varietē aktieri. 15 gadu vecumā nomira Džimija māte, un zēns par pieciem dolāriem nopirka savu pirmo ģitāru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Džonijs Džimijs Hendrikss nomira 1970. gada 18. septembrī, 27 gadu vecumā. Viņš tika pārvests pāri okeānam un apglabāts Grīnvudas memoriālajā parkā Rentonā, Vašingtonas štatā.

Tomēr, pirms Hendrikss kļuva par izcilu mūziķi, viņš jau no mazotnes bija pievērsies tieši vizuālās mākslas novirzienam, no kura novērsās līdz ar pirmās ģitāras iegādi.

Vēlākos gados mākslinieka dzīvesveids un emocionālie pārdzīvojumi bija katalizators, lai atkal no jauna pievērstos mākslai. Hendriksa darbos atspoguļojas savdabīgs sirreālisms un tā radošā daiļrade gan mūzikā, gan mākslā ieviesa jaunu – psihodēlisko – formu, kas tiešā veidā atspoguļoja izcilā mākslinieka melanholisko un bohēmisko dzīvesveidu.

Pēc Hendriksa nāves ir palikuši vairāk nekā 350 viņa ieraksti un visai reta viņa mākslas darbu kolekcija. Dzīves laikā viņš ieguva vairākas prestižākās rokmūzikas balvas. Arī pēc nāves viņš nav aizmirsts – 1992. gadā Hendriks ir iekļuvis ASV Rokenrola slavas zālē, bet 2005. gadā – Lielbritānijas mūzikas slavas zālē.

Izstāde “Džimija Hendriksa renesanse” Okeānijas mākslas galerijā un muzejā Rīgā, Vīlandes ielā 16, būs skatāma divas nedēļas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.