Foto – LETA

Rietumu sabiedrībās populisma sezona, notikušo Itālijā komentē eksperts 1

Pašlaik nevajadzētu pārspīlēt ar prognozēm par Itālijā notikušā referenduma sekām, jo Rietumu sabiedrības ir nonākušas “salīdzinoši lielā populisma sezonā”, kad novērojami daudzi protesta balsojumi, aģentūrai LETA referenduma iznākumu vērtēja Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Sprūda skatījumā, iespējams, daudzi vēlētāji nesen notikušajā Itālijas referendumā balsoja nevis par pašu referendumu, bet gan valdību, kura nav pārāk populāra. “Bet tad rodas jauns jautājums – kurās valstīs tās gan tagad ir populāras?” retoriski vaicāja Sprūds.

Eksperts domā, ka cilvēki Rietumos ir gatavi principiāli balsot “pret” dažādiem piedāvājumiem, turklāt skaidrs, ka sabiedrībā ir dažādas noteiktas gaidas. Viņš aicināja atcerēties, ka Itālijā jau vairākus gadus tiek runāts par finanšu krīzi un nestabilitāti, līdz ar to valsts vēl nesen “balansēja uz naža asmens”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Institūta direktora vērtējumā, finanšu tirgi ir spējuši pierast pie zināmas politiskās nestabilitātes. Tāpat pie tās esot pieradusi arī pati Itālija, kur kopš 1948.gada, kad spēkā stājās pašreizējais pamatlikums, nomainījušās jau ap 60 valdība. “Šķiet, ka šāda forma tautu apmierina,” sprieda Sprūds, piebilstot, ka priekšā vēl esot salīdzinoši garš process.

Jau vēstīts, ka Itālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības rosinātās konstitucionālās reformas. “Manas valdības pieredze šeit beidzas,” viņš atzina preses konferencē, norādot, ka “Nē” nometne guvusi “ārkārtīgi skaidru” uzvaru. “Kad jūs zaudējat, jūs nevarat izlikties, ka nekas nav noticis,” piebilda politiķis.

Referendumā tika noraidītas Renci rosinātās konstitucionālās reformas. “EMG Acqua” prognozes
liecina, ka “Nē” nometne saņēmusi pat 60% lielu atbalstu. Informācija no vēlēšanu iecirkņiem liecina, ka referendumā piedalījušies apmēram 70% balsstiesīgo itāļu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.