Ķīna ir īpaša – Rietumiem no tās ir pietāte 0
Saskaņā ar FIB datiem, Ķīnas atbalstīto hakeru skaits ir vismaz 50 reižu lielāks nekā aģentūras kiberpersonāla skaits. “Ķīnas hakeru programma ir lielāka nekā visās citās lielākajās nacionālajās valstīs kopā,” šā gada sākumā sacīja FIB direktors Kristofers Urejs. Viena Eiropas aģentūra lēš, ka Ķīnas izlūkdatu vākšanas un drošības operācijās varētu būt iesaistīti līdz 600 000 cilvēku.
Pretīšanos šādiem Ķīnas soļiem sarežģī fakts, ka atšķirībā no citām autoritārām valstīm, piemēram, Krievijas un Irānas, Rietumu ekonomikas ir cieši saistītas ar Ķīnas ekonomiku ražošanā un tirdzniecībā. Lielākā daļa valstu nevar atļauties noteikt sankcijas pret Ķīnu un izraidīt tās diplomātus, “Ķīna ir īpaša,” nesen sacīja Apvienotās Karalistes iekšējās drošības dienesta MI5 ģenerāldirektors Kens Makkalums.
Reti nedēļa paiet bez brīdinājuma Rietumu izlūkdienestiem par Ķīnas draudiem, raksta WSJ. Pagājušajā nedēļā ASV varasiestādes sāka pārbaudīt jaunākās uzlaušanas sekas, kā rezultātā hakeri varēja piekļūt sistēmai, ko federālā valdība izmantoja, lai veiktu tiesas atļautu telefonsarunu noklausīšanos.
Septembrī FIB ziņoja, ka ar Ķīnas valsti saistīta firma ASV, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Rumānijā un citās valstīs ir uzlauzusi 260 000 ar internetu savienotu ierīču, tostarp kameras un maršrutētājus.
Kongresa izmeklēšana atklāja, ka Ķīnas kravas celtņi, kas darbojas ASV jūras ostās, bija iestrādāti ar tehnoloģiju, kas ļāva tos slepeni kontrolēt notiekošo. ASV tad aizliedza Pentagonam izmantot visas pasaules ostas, kurās militāro kuģu piestāšanai tiek izmantota Ķīnas kravu apstrādes platforma Logink.