Kijevas neatkarības laukumā novembrī sākās tā sauktie Eiromaidana protesti, kuri noveda pie toreizējā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča režīma gāšanas.
Kijevas neatkarības laukumā novembrī sākās tā sauktie Eiromaidana protesti, kuri noveda pie toreizējā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča režīma gāšanas.
Foto: AFP/LETA

Reportāža: Ukraina sešus gadus pēc Eiromaidana. Kāpēc ukraiņi uzskata, ka pārmaiņu nav bijis? 0

Ukraina, tāpat kā Gruzija, ir viena no valstīm, pret kuru Krievija pielietojusi atklātu karu, lai bloķētu to iespējas tuvināties Eiropas Savienībai (ES), kura nevar veidot attiecības, ja nav skaidru robežu, vēsta raidījums “LNT Ziņu Top10”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varbūt kāds pilsonis par to naudu māju uzcēla…” ļaudis diskutē, vai 150 000 eiro par “Dimdiņu” zīmola maiņu nav pārmaksāts
Lasīt citas ziņas
Bet tas notika vēl pēc Maidana revolūcijas Kijevā, pēc kuras ir pagājuši jau seši gadi.

“LNT Ziņu Top10″ skaidro, kas vairāk mainījis Ukrainas politisko kursu – karadarbība un Krimas okupācija vai jaunie politiķi? Kāpēc ukraiņi saka, ka pārmaiņu nav bijis vispār un valsts izlaupīšana turpinās?

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiromaidans jeb Pašcieņas revolūcija ir apzīmējums pret tā brīža Ukrainas valdību vērstajai protesta kustībai, kas sākās 2013. gada nogalē.

Tas kalpoja kā iedzīvotāju masu protests pret tā laika prezidenta Viktora Janukoviča izvēli neparakstīt asociācijas līgumu ar ES, bet tā vietā tuvināties Krievijai.

Sākumā miermīlīgā protesta akcija pārauga nekontrolējamā vardarbībā, īpaši pēc Janukoviča rīkojuma izdzenāt protestus ar varu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.