Latvijā atgriežas repatriētie tautieši
Latvijā atgriežas repatriētie tautieši
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Repatriantus stingrāk nekontrolēs 2

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto priekšlikumu par stingrākiem Covid-19 kontroles pasākumiem repatriantiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Opozīcijas parlamentārieši bija iesnieguši priekšlikumus likumam “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, rosinot tajā noteikt, ka pēc personas ierašanās Latvijā no ārvalstīm nekavējoties jānodrošina īpašu epidemioloģiskās drošības noteikumu izpildi.

Šie noteikumi paredzētu personas informēšanu par ārkārtas situācijas noteikumiem un sejas aizsargmaskas lietošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat tiktu noteikta nepieciešamo pasākumu veikšana, lai personai veiktu Covid-19 analīzes, kā arī piedāvāts paredzēt personas nogādāšanu līdz tās norādītajai pašizolācijas dzīvesvietai, kurā līdz analīzes rezultātu saņemšanai persona pastāvīgi uzturēsies, ņemot vērā, ka tās nogādāšanai nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu vai taksometru.

Parlamentārietis Igors Pimenovs (S) uzsvēra, ka repatrianti nebūtu jāstigmatizē, tomēr šie cilvēki joprojām uzskatāmi par svarīgu Covid-19 riska grupu. Pimenova ieskatā esošie piesardzības pasākumi lidostā nav pietiekami, tāpēc prasības būtu jāpadara stingrākas, jo īpaši ņemot vērā, ka Rīgā pasažieri ielido no “inficēšanās perēkļiem”.

Deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S) norādīja, ka statistikā par epidēmiju ir vērojama korelācija starp testu skaitu un inficēto personu noteikšanu, turklāt iebraucējus kā īpašu grupu jau izceļ spēkā esošais regulējums. Viņa arī uzsvēra, ka robežpunktos uz fiziskām robežām netiek nodrošināta iespēja veikt Covid-19 analīzes, savukārt temperatūra uz sauszemes robežas netiek mērīta, jo nepietiekot kapacitātes.

Deputāte akcentēja, ka Autotransporta direkcija arī norādīja, ka repatriantiem nodrošinātais transports neliedz iespēju repatriantiem braukt ar taksometru, jo tas netiek uzskatīts par sabiedriskā transporta veidu.

“Uzskatu, ka šis priekšlikums nav diskriminējošs, bet tas palielina sabiedrības drošību,” teica politiķe.

Politiķe Jūlija Stepaņenko norādīja, ka neesot saprotama šāda priekšlikuma noraidīšana. Viņa atgādināja, ka pēc deputāta Artusa Kaimiņa inficēšanos ar Covid-19 tika testēti visi Saeimas deputāti, lai gan nav skaidrs, kāpēc tas tika darīts, tomēr netiek testēti visi repatrianti.

Linda Liepiņa aicināja opozīcijas kolēģus saprast, ka koalīcijas politiķi līdz šim ir melojuši, solot, ka šī būs tā krīze, kad deputāti netiks šķiroti pēc piederības opozīcijai vai koalīcijai un, pieņemot lēmumus, tiks ņemti vērā visu deputātu priekšlikumi.

Reklāma
Reklāma

Minēto priekšlikumu Saeimas deputātu vairākums noraidīja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.