Ātrāk atgūt spēkus palīdzēs pastaigas svaigā gaisā.
Ātrāk atgūt spēkus palīdzēs pastaigas svaigā gaisā.
Foto: Aleksandra Suzi/SHUTTERSTOCK

Reizēm pat nevajag vairāk… Lūk, kā 5 minūšu pastaiga katru dienu var mainīt tavu dzīvi 3

Sākoties jaunajam gadam, viegli justies pārņemtiem ar nereāliem mērķiem un fitnesa tendencēm. Taču nav nepieciešams sekot šīm modes lietām, raksta CNN.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vēzis – Kamambērs, Svari – Gouda: noskaidro, kurš siers atbilst tavai zodiaka zīmei
TV24
Kiršteins: Kā var ielaist Latvijā ģimeni no Indijas, kura brauc šeit mācīties angļu valodu?
Naudas koks, antūrija, orhideja: noskaidro, kur mājoklī jānovieto šie trīs augi, lai dzīvē būtu bagātība, laime un mīlestība 5
Lasīt citas ziņas

Pētījumi liecina, ka pat īsa pastaiga – viena no pieejamākajām vingrošanas formām – var palīdzēt sasniegt citus fitnesa mērķus.

Pētījumi rāda, ka 11 minūtes mērenas līdz intensīvas fiziskās aktivitātes dienā var samazināt vēža, sirds un asinsvadu slimību vai priekšlaicīgas nāves risku.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ja tas šķiet pārāk daudz, lai sāktu, Dr. Endrjū Frīmens no Nacionālā Ebreju veselības centra Denverā saka, ka pat piecas minūtes ikdienas pastaigas var sniegt veselības ieguvumus.

Sāciet ar mazumiņu

Dr. Frīmens iesaka tiekties uz 30 minūtēm fiziskās aktivitātes dienā, ideālā gadījumā apvienojot strauju pastaigu ar svaru celšanu, lai izveidotu augstas intensitātes treniņu programmu. Taču viņš saprot, ka šāda struktūrēta vingrošana ne vienmēr ir iespējama, īpaši tiem, kas ir fitnesa ceļa sākumā.

Svarīgi ir padarīt kustību par ikdienas sastāvdaļu. Pat piecu minūšu pastaiga var būt labs sākums. Psiholoģijas profesore Keitija Milkmena no Pensilvānijas universitātes skaidro, ka mazi mērķi ir būtiski, lai radītu impulsu lielākiem mērķiem. Piecu minūšu ikdienas pastaiga ir daudz vieglāk paveicama nekā mēģinājums vienā reizē veikt 35 minūšu pastaigu.

Lai vienkārši iekļautu pastaigas ikdienā, Dr. Frīmens iesaka, piemēram, nolikt automašīnu tālāk no ieejas, izmantot kāpnes vai uzaicināt draugus uz pastaigu, nevis satikšanos vakariņās. Viņš arī iesaka pastaigu uzsākt no rīta, lai dienu sāktu pozitīvā noskaņā.

Pastaigas veselībai un labsajūtai

Pastaigas ne tikai uzlabo fizisko veselību, bet arī sniedz ieguvumus garīgajai labsajūtai. Tās var palīdzēt samazināt trauksmi un depresiju, kā arī atvieglot smēķēšanas atmešanu vai stresa pārvarēšanu.

Izveidojiet rutīnu

Kad esat pieradis pie pastaigu rutīnas, pakāpeniski palieliniet intensitāti un ilgumu. Dr. Frīmens iesaka izvēlēties vingrinājumus, kas jūs liek “elpai trūkties,” jo tie sniedz visievērojamākos veselības ieguvumus. Apvienojot kardio un spēka treniņus, varat uzlabot savu vispārējo fizisko stāvokli.

Reklāma
Reklāma

Lai padarītu pastaigu izaicinošāku, varat pievienot svaru – piemēram, mugursomu ar grāmatām vai svarus rokām un kājām.

Atrast motivāciju un atbalstu

Lai pastaigas kļūtu par patīkamu pieredzi, varat tās veikt kopā ar citiem, piemēram, izmantojot programmu Walk With a Doc, kurā piedalās ārsti un kopienas dalībnieki. Ja vēlaties vingrot vienatnē, klausieties podkāstus vai audiogrāmatas, lai padarītu pastaigu saistošāku.

Mazs sākums ved uz lieliem sasniegumiem

Psiholoģe Keitija Milkmena uzsver, ka mazāki mērķi ir vieglāk sasniedzami, un tas palielina iespējamību, ka jūs tos īstenosiet. Sākot ar nelielām aktivitātēm un pakāpeniski tās palielinot, jūs varat izveidot ilgtspējīgu rutīnu.

Lai sāktu, vienkārši koncentrējieties uz to, lai sēdētu mazāk un kustētos vairāk. Ja nezināt, kur sākt, pirmais solis var būt pastaiga pa māju, kamēr skatāties iecienīto TV raidījumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.