“Reiz piedzīvoju situāciju, kur agresīvs pacients ar kapli rokās draudēja apkārtējiem!” Kā pasargāt medicīnas darbiniekus? 0

Iedomājieties sevi mediķa vietā, kurš ikdienā saskaras ar kritiskām situācijām – no dzīvības glābšanas līdz neprognozējamu pacientu agresijai. Šie profesionāļi ir mūsu sabiedrības neredzamie varoņi, kuriem bieži nākas tikt galā ar neparedzamām situācijām. Tieši par šiem izaicinājumiem TV24 raidījumā “Preses klubs” diskutēja ārsts Pēteris Apinis un uzņēmēja Elīna Egle. Viņi pievērsās mediķu drošības jautājumiem un nepieciešamajām izmaiņām, lai uzlabotu gan personāla aizsardzību, gan darba apstākļus.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Guntara Rača neatzītie bērni beidzot satikušies! Publicēts kopīgs foto ar sirsnīgu vēstījumu 24
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

Realitāte ārstu un neatliekamās palīdzības darbinieku ikdienā

Pēteris Apinis, raidījuma “Dr. Apinis” vadītājs, dalījās ar pieredzi, uzsverot, ka mediķiem bieži nākas saskarties ar agresīviem pacientiem un sarežģītām situācijām: “Man pieredze bijusi pietiekami jaudīga, lai zinātu, kā rīkoties, bet mediķi regulāri nonāk situācijās, kur viņu drošība ir apdraudēta. Vai man palīdzētu, ja būtu gāzes baloniņš? Varbūt, bet tas darbojas tikai tam, kurš prot to izmantot. Ierocis der tikai tam, kas ir gatavs šaut. Es diezgan labi zinu, ka neesmu gatavs šaut uz cilvēku, bet iedot pa štangu, man nebūtu aizspriedumu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Apinis uzsvēra, ka bieži vien lēmumu pieņemšana šādās situācijās prasa tūlītēju rīcību, un ne katrs mediķis ir psiholoģiski gatavs saskarties ar agresīvu uzvedību.

Tehnoloģiju loma drošības uzlabošanā

Elīna Egle, Latvijas Biznesa savienības un Drošības un aizsardzības industriju federācijas vadītāja, pievērsās tehnoloģisko risinājumu nozīmei, lai atvieglotu mediķu ikdienu: “Mūsu federācijā strādājam pie pieprasījuma, kā uzlabot tehnoloģiju pieejamību iekšlietu dienestiem. Ķermeņa kameras var būt ne tikai pasīvas – tām jāspēj fiksēt situācijas reālajā laikā un palīdzēt ar mākslīgā intelekta atbalstu, identificējot draudus.”

Viņa uzsvēra, ka modernās tehnoloģijas, piemēram, valodu atpazīšana un video analīze, varētu būtiski palīdzēt risināt nestandarta situācijas, identificējot agresīvu uzvedību vai bīstamus priekšmetus.

Komanda un apmācības – būtisks faktors

Abu ekspertu diskusijā skaidri iezīmējās nepieciešamība pēc praktiskām apmācībām. Apinis atgādināja, ka spēja pieņemt lēmumu kritiskā brīdī bieži vien ir izšķiroša: “Reiz piedzīvoju situāciju, kur agresīvs pacients ar kapli rokās draudēja apkārtējiem. Toreiz mediķu brigāde rīkojās apbrīnojami profesionāli un mierīgi atrisināja situāciju, taču tas bija iespējams, jo viņi bija pieredzējuši un labi sagatavoti.”

Arī Elīna Egle piebilda: “Ir svarīgi nodrošināt ne tikai aizsardzības līdzekļus, bet arī pašaizsardzības apmācības, īpaši sievietēm mediķēm. Tas ir kopīgs risinājumu kopums, kurā jāiesaista tehnoloģijas un praktiskās iemaņas.”

Vairāk skaties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.