Visbiežāk – stājas problēmas 0
“Tipiskākās bērnu veselības un attīstības problēmas, ar kurām rehabilitācijas speciālistiem nākas saskarties ikdienā, ir skolioze, plakanā pēda, psihomotorās attīstības aizture, valodas traucējumi, piemēram, nepareiza skaņu izruna,” novērojusi ergoterapeite.
Skolioze ir viena no izplatītākajām veselības problēmām skolas vecuma bērniem. Te neatsverams palīgs ir fizioterapeits, kas novērtē bērna stāju un gaitu, lai izveidotu individuālu vingrošanas programmu, kā arī ierādītu vecākiem papildu vingrojumus, kuri bērnam jāveic mājās. Lai rehabilitācija noritētu sekmīgi, svarīgi koriģēt arī pacienta mijiedarbību ar apkārtējo vidi gan mājās, gan skolā vai bērnudārzā. Tieši tādēļ ergoterapeits ierāda vecākiem, kā pareizi iekārtojama mācību un atpūtas zona, kā izvēlēties mēbeles, lai tās veicinātu pareizu sēdēšanas pozu.
“Ja vecāki pieļauj, ka bērns pie datora vai pildot mājas darbus, sēž ergonomiski nepareizā pozā, viņiem pašiem jāuzņemas daļa atbildības par to, ka viņi sava bērna veselību nevis veicina, bet gan pasliktina,” domā Zane Liepiņa. Tāpēc vecāku klātbūtne atsevišķās rehabilitācijas nodarbībās nevis traucē, bet pat ir ļoti vēlama. Tas ļauj vecākiem mainīt savu viedokli par rehabilitācijas procesu, apzināties, ka arī pašiem tajā aktīvi jāiesaistās un ar savu dzīvesveidu jārāda bērnam pozitīvs piemērs.
Rehabilitācijas metodes bērniem un pieaugušajiem atšķiras, piemēram, ārstniecisko masāžu drīkst veikt tikai sertificēts bērnu masieris. Arī ārstnieciskajā vingrošanā tiek iekļauti rotaļu elementi, lai mazuļiem būtu interesanti un viņi būtu motivēti piedalīties, bet par labiem rezultātiem, piemēram, precīzi izpildītu vingrojumu kompleksu, speciālisti sarūpē arī balvas.