Foto – Shutterstock

Rehabilitācija bērna veselībai un attīstībai 0

Medicīniskā rehabilitācija veselību uzlabo gan zīdaiņiem, gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu un fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta atzinumu tas ir valsts apmaksāts pakalpojums, bet profilakses nolūkos par bērna rehabilitāciju vecākiem jāmaksā pašiem.

Reklāma
Reklāma

Vispirms pie rehabilitācijas ārsta

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Bērna rehabilitācijā var iesaistīties viens vai vairāki speciālisti. Ja ģimenes ārsts mazajam atklāj nelielus funkcionālus traucējumus, bērnu nosūta pie rehabilitācijas speciālista – fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda, uztura speciālista vai reitterapeita, kas iesaka, kas būtu darāms tālāk, piemēram, veikt masāžas kursu vai apmeklēt ārstniecisko vingrošanu,” stāsta kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” veselīga dzīvesveida nodaļas vadītāja ergoterapeite Zane Liepiņa.

Sarežģītākos gadījumos medicīniskās rehabilitācijas procesā iesaistās speciālistu komanda. Vispirms bērnu novērtē rehabilitācijas un fizikālās medicīnas ārsts, kurš sastāda individuālu rehabilitācijas plānu, ņemot vērā gan bērna vecumu, gan vispārējās veselības stāvokli, funkcionālos traucējumus un to pakāpi, un virkni citu nosacījumu. Pēc tam mazo pacientu nosūta pie speciālistiem, kuri papildina rehabilitācijas plānu ar saviem ieteikumiem. Sarežģītos gadījumos, piemēram, bērniem ar cerebrālo trieku, rehabilitācijas plāns ir ļoti plašs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts uzskata, ka rehabilitācijas procesā nepieciešams lietot arī fizikālās medicīnas metodes, piemēram, ārstniecisko masāžu, ūdens vai kādas citas procedūras, arī tās kļūst par rehabilitācijas plāna sastāvdaļām.

“Nedrīkst aizmirst, ka bērni “nāk komplektā” ar vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem, tādēļ ļoti svarīga ir sekmīga sadarbība ar viņiem. Mūsdienās vecāki bieži vien mēģina iejaukties mediķu sastādītajā rehabilitācijas plānā, iesakot savus “labākos” risinājumus, par kuriem informāciju smēlušies internetā vai paziņu lokā. Tieši tādēļ ļoti svarīgi, lai rehabilitācijas speciālisti pamatotu vienas vai otras metodes izvēli, izskaidrotu bērna vecākiem, kas un ar kādu mērķi tiek darīts,” saka Zane Liepiņa, uzsverot, ka tikai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts sadarbībā ar speciālistiem un bērna ģimeni spēj izvēlēties katram pacientam vispiemērotākās fizikālās medicīnas metodes, rehabilitācijas kursa ilgumu, procedūru skaitu un intensitāti, lai tās tiešām būtu dziedinošas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.