Foto – Karīna Miezāja

Reģistrē velosipēdu! 0

Līdz ar siltāka laika iestāšanos pieaug velobraucēju skaits uz Latvijas ielām un ceļiem, diemžēl vienlaikus aktivizējas arī zagļi. Tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija papildus drošībai aicina velosipēdus reģistrēt CSDD. Tā var samazināt zagļu interesi, kā arī velosipēda nozušanas gadījumā ir vieglāk identificēt un atdot braucamrīku tā likumīgajam īpašniekam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Reģistrācijas process ir ātrs un vienkāršs – velosipēdu var reģistrēt jebkurā CSDD nodaļā, izmantojot CSDD e–pakalpojumus: https://e.csdd.lv vai arī ar CSDD mobilās aplikācijas starpniecību, kas ir pieejama gan “Apple” (http://ej.uz/CSDDiOS), gan arī visām “Android” (http://ej.uz/CSDDAndroid) operētājsistēmas ierīcēm.

Velosipēdu reģistrācija CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā nodrošina velosipēda un tā īpašnieka datu iekļaušanu vienotā datu bāzē, kas ir pirmais avots, kurā tiek pārbaudīta aizdomīgu vai konfiscētu braucamrīku un to īpašnieku identitāte. Turklāt pēc reģistrācijas ir iespēja saņemt īpašu velosipēdu reģistrācijas uzlīmi, ko līmēt pamanāmā vietā uz rāmja. Uzlīme brīdinās potenciālos garnadžus par lielāku risku būt pieķertiem, un tā ir izstrādāta no praktiski nenoplēšama materiāla.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bieži ir situācijas, kad par velo zādzību tiek ziņots ar novēlošanos vai tā vispār netiek pieteikta. Vienlaikus operatīvie dienesti ikdienā aiztur un pārbauda lielu skaitu personu, pie kurām var atrasties nozagtais velosipēds, tāpēc reģistrācija vienotā datu bāzē ievērojami palielina iespējas to atrast. Turklāt arī piesakot zādzību, dažkārt velosipēda īpašniekam ir grūtības nosaukt velosipēda marku, modeli vai uzrādīt velosipēda fotogrāfijas, pēc kurām varētu atpazīt nozaudēto braucamrīku,” skaidro Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Mēdz būt gadījumi, kad policija aiztur narkomānu ar diviem velosipēdiem, un ir skaidrs, ka neviens no tiem viņam nepieder. Šādās reizēs likumīgais īpašnieks tiek meklēts CSDD reģistrā, bet velosipēdi tajā ir reģistrēti tikai 1–2% gadījumu. Papildus tam veicam operatīvo darbu, kā arī iesaistām masu medijus, bet, ja īpašniekus neizdodas atrast, tad var nākties pat atdot velosipēdus atpakaļ narkomānam,” stāsta T. Sadovskis, uzsverot velosipēda reģistrēšanas nozīmīgumu.

Velosipēdu var reģistrēt ikviens velobraucējs no 16 gadu vecuma. Ja braucējs ir jaunāks, tad reģistrāciju veic viens no viņa vecākiem vai aizbildnis. Tāpat arī velosipēdus savā īpašumā var reģistrēt juridiskas personas. Būtiski atcerēties, ka, mainoties reģistrēta velosipēda īpašniekam vai arī zādzības gadījumā, šie fakti ir oficiāli jāreģistrē CSDD.

Pašlaik CSDD reģistrā ir fiksēti dati par vairāk nekā 18 tūkstošiem velosipēdu, turklāt no juridiskajām personām visvairāk velosipēdu ir “Latvijas Pastam” – šopavasar šis uzņēmums reģistrējis 200 velosipēdu.

Velosipēda reģistrācija ir brīvprātīga, un, izmantojot e-pakalpojumus, tā izmaksās 0,91 eiro, bet CSDD nodaļā šis pakalpojums maksā 2,23 eiro. Velosipēda reģistrācijas uzlīmi iespējams iegūt, atsevišķi samaksājot 0,91 eiro. Uzlīmi var saņemt arī pa pastu, sedzot piegādes izdevumus 0,88 eiro apmērā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.