Māris Šmits stāsta par savu lolojumu – Latvijas regbija vēstures muzeju.
Māris Šmits stāsta par savu lolojumu – Latvijas regbija vēstures muzeju.
Foto: Latvijas Regbija federācija/Aleksandrs Vizulis

Regbija muzejs turpmāk pieejams jebkuram interesentam 0

No jauna atklātais Latvijas regbija vēstures muzejs turpmāk būs pieejams jebkuram interesantam, vēsta Latvijas regbija federācija (LRF).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Regbija muzejs, svinot Latvijas regbija piecdesmitgadi, ar Māra Šmita gādību pirmoreiz tika atklāts 2010. gada augustā “Latvijas Universitātes” (LU) stadiona telpās. Toreiz tas bija pirmais atsevišķa sporta veida muzejs Latvijā, tomēr, kad LU stadionu nojauca, arī muzeju nācās slēgt. Tagad muzejs atradis jaunas telpas un turpmāk bāzēsies Stāmerienas ielā 3 (aiz lielveikala “Alfa”).

Pagājušajā sestdienā svinīgi notika jauno telpu atklāšanas ceremonija, to apmeklējot daudziem regbija veterāniem. Jaunajā muzejā liels uzsvars likts uz fotogrāfijām, bet redzami arī dažādi sporta veida suvenīri.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šeit nav izliktas avīzes, 1962. gada krekls un daudz kas cits,” muzeja uzturētājs Šmits saka, ka viņam vēl ir ļoti daudz vēsturisku lietu, kuras visas nav iespējams izstādīt. “Es būšu priecīgs, ja muzeja materiāli kādu aizķers.”

Saistībā ar muzeja izveidošanu Šmits vispirms paldies saka savai mammai Ingrīdai. Tāpat viņš īpaši izceļ regbija veterānu Sergeju Hruļovu, kā arī Oskaru Muižnieku un Mārtiņu Sproģi. Palīdzību sniegusi arī Latvijas Regbija federācija un tās prezidents Aivars Pilenieks.

Nākamā gada 12. maijā Latvijas regbijam būs sešdesmitā dzimšanas diena.

“Latvijas Regbija federācija ir iedevusi sēklas naudu un strādāju pie vēstures grāmatas radīšanas. Tā šoreiz pārsvarā sastāvēs no bildēm. Tāpat ir ideja par Latvijas regbija piemiņas akmens radīšanu, tomēr šobrīd vēl nav atrasta pienācīga vieta, kur to novietot,” pauž Māris Šmits.

Visi interesenti aicināti apmeklēt Latvijas regbija vēstures muzeju. Lai sarunātu vizītes laiku, nepieciešams pieteikties pie Māra Šmita (t: 29214632; e-pasts: [email protected]), kurš ļoti interesanti spēs pastāstīt par jebkuru muzejā esošo objektu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.