Foto-Shutterstock

Dzīves receptes priecīgākai ziemas sagaidīšanai 0

Vairāk gaismas!

Augstā cieņā ir arī linu audums, no kura gatavo ne vien apģērbus, bet arī dizaina priekšmetus, tajā skaitā lampas. Ražotāji “La Lampa” piedāvā klientiem būt radošiem un pašiem izvēlēties savas lampas izmērus, formu un materiālu, kā arī iekšpuses un ārpuses krāsas. Interesants risinājums ir “lampu pušķis” – vairākas mazas, dažādu krāsu lampas, kas saliktas kopā.
Foto – Ausma Lukša
Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Gribas vairāk pagulēt, bieži pārņem slinkums un nogurums, šķiet, piemeklējusi  depresija? Speciālisti apliecina, ka rudenī enerģija sāk sarukt arvien vairāk. Taču ar to jācenšas nevis cīnīties, bet jāatrod veids, kā sadzīvot.

Rudenī, tāpat kā dabā, cilvēka organisms jūt, ka košo un raibo vasaru nomaina lietaināks un drūmāks laiks. Kad dienas kļūst īsākas un tumšākas, jācenšas pēc iespējas vairāk uzturēties saules gaismā. Ja debess spīdeklis paslēpies, to var aizstāt ar māk­slīgo apgaismojumu – lampām. Rudenī nevajadzētu taupīt, izvēloties mazāk jaudīgas spuldzītes, bet mājās un darba vietā nodrošināt maksimāli daudz gaismas. Vakarus omulīgus var padarīt ar svecēm, kas dos gan gaismu, gan patīkamu noskaņojumu.

Dažādība ēdienkartē

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto – LETA

Laikam kļūstot tumšākam un vēsākam, vairāk gribas gulēt. Cilvēkam jārūpējas par savu fizisko labsajūtu, jo no tā, kā viņš būs izgulējies un paēdis, būs atkarīgi darba rezultāti un savstarpējo attiecību kvalitāte.

Cilvēku ietekmē arī nogurums, stress, sastrēgumi. Tas viss var vājināt imūnsistēmu un veicināt saaukstēšanos. Uzturā jālieto daudz svaigu produktu – dārzeņi, āboli, bumbieri, kas rudenī ir plaši pieejami, un galvenais, lai tie būtu vietējie produkti, kas dos vairāk enerģijas. Ēdienkartē jāie­tver pietiekami daudz zaļumu, katru dienu jālieto salāti, spināti, ziedkāposti, galviņkāposti, brokoļi, burkāni, obligāti arī pākšaugi – zirņi un pupiņas, bet gaļu var aizstāt ar zivīm.

Viens no variantiem, kā cilvēki mēģina tikt galā ar neapmierinātību, ir dažādas apreibinošas vielas, kā arī pārmērīga ēšana. Taču tas nav risinājums – piemēram, alkohols ir depresants, kas sniedz pagaidu eiforiju, bet pēc tam situācija kļūst vēl smagāka. Arī pēc negausīgas ēšanas stāvoklis kļūst smagāks šā vārda tiešā nozīmē.

Ar taisnu muguru

Foto – Shutterstock

Lai cik drēgns, tumšs vai nomācošs būtu rudens, psihologi tomēr iesaka šajā gadalaikā saskatīt skaisto un pozitīvo. Aktīvas kustības ir viens no nosacījumiem, lai izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām un rudens nomāktības, kā arī uzlabotu imunitāti. Darāmā netrūkst arī šajā gadalaikā – dārza darbi, lapu talkas, taču svarīgi ievērot mērenību, lai izvairītos no muguras vai muskuļu sāpēm. Lai sevi nesavainotu, ceļot smagumus, uzmanība jāpievērš mugurai, tāpēc jāietupjas ceļu locītavās un darbs jāveic ar taisnu muguru.

Reklāma
Reklāma

Vai tiešām depresija?

Foto – Shutterstock

Ja slikts garastāvoklis un nomāktība ilgst vairāk nekā divas nedēļas, nevajag mocīties pašpārmetumos par savu nevarību, bet gan doties pie ārsta, lai noskaidrotu īsto cēloni. Ja tā tiešām ir depresija, var palīdzēt medikamenti. Tāpat kā citu slimību gadījumā, arī uz depresiju attiecināma visiem zināmā patiesība – jo ātrāk diagnosticē un sāk ārstēt, jo labāki rezultāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.