Receptes no bērzu un kļavu sulas – līdz pat saldajam! 0

Lai veiksmīgāk pārvarētu pavasara nogurumu un vitamīnu trūkumu, sulu laikā ieteicams dienā izdzert vismaz glāzi šīs spēcinošās dziras. Turklāt bērzu un kļavu sulas var ne tikai baudīt svaigas, bet arī izmantot ēdienu pagatavošanai.

Reklāma
Reklāma

 

Bērzu sula 
ar smiltsērkšķiem

1 l bērzu sulas,

100 g saldētu smiltsērkšķu ogu,

2 ēdamkarotes medus,

svaigas piparmētru lapiņas.

Kokteilis
3 horoskopa zīmes, kuru pārstāvji lieto par daudz alkohola
FOTO. Simtiem cilvēku un sajūta, ka ir tik nepareizi… Pēdējā gaitā izvadīts talantīgais basketbolists Jānis Timma
Veselam
Pēteris Apinis: Par šeiha Hosama blēdīgo līgumu ar ģimenes ārstiem caur pasaules primārās veselības aprūpes skatpunktu
Lasīt citas ziņas

Katliņā uzkarsē saldētās smilts­ērkšķu ogas ar medu, līdz medus kļūst šķidrs. Pievieno bērzu sulu un sakapātas piparmētru lapiņas.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Kūpinātas zivs kārtojums 
ar bērzu sulas želeju


Karsti kūpināta bute,

skābais krējums (vai bezpiedevu jogurts)

mārrutka sakne,

sāls,

zaļumi rotāšanai.

Želejai:

100 ml Mārupes gurķu sulas,

100 ml bērzu sulas,

20 g želatīna,

cukurs (vai sāls, ja gatavo želejas sāļo versiju).

No gurķiem izspiež sulu. Ja vēlas, lai želeja sanāktu zaļāka, gurķus nemizo vai arī, spiežot sulu, pievieno rukolu vai spinātus. Iegūtajam zaļumam pievieno bērzu sulu un sāli (vai cukuru). Želatīnu pārlej ar iepriekš vārītu, atdzesētu ūdeni un ļauj uzbriest vismaz 30 minūtes. Tad trauku ar želatīnu liek karstā ūdens peldē un, lēni maisot, karsē, līdz želatīns izšķīst. Izkāš un pievieno gurķu un bērzu sulas maisījumam. Pēc tam želejai sagatavoto maisījumu ielej trauciņos un atdzesē ledusskapī, līdz masa kļūst blīva un recekļveidīga.

Kokteiļglāzē vispirms kārto kūpinātās butes gabaliņus, tiem pārlej skābo krējumu (vai bezpiedevu jogurtu), kam pievienota smalki sarīvēta mārrutka sakne un sāls. Pēdējā kārtā liek gurķu un bērzu sulas želeju. Uzbārsta zaļumus.

 

Kļavu sulas un 
dzērveņu sorbets

1 l kļavu (vai bērzu) sulas,

50 g glikozes (to var iegādāties aptiekās),

150 g cukura (ja izmanto bērzu sulu, cukura vajag vairāk),

100 g ūdens,

saldētas brūklenes.

Ūdeni uzkarsē, pievieno glikozi un cukuru, karsē, līdz veidojas sīrups. Atdzesē. Pielej kļavu (vai bērzu) sulu. Brūklenes sa­blendē, masā iemaisa sīrupu, mazliet uzputo ar mikseri, izmantojot mīklai paredzētās lāpstiņas. Visu lej bļodā, liek saldētavā un vismaz trīs reizes ik pa stundai samaisa. Var pasniegt ar putukrējumu un ogām vai ar kūciņām.

Reklāma
Reklāma

 

 

Želejām

Bērzu sulu var izmantot arī kūku želejām.

– Biskvīta pirmo ripu noziež ar ievārījumu, liek nākamo ripu, ko pārklāj ar maisījumu, kas pagatavots no putukrējuma (saldais krējums saputots ar pūdercukuru) un svaigā siera “Mascarpone” vai “Philadelphia”, kam pievienots želatīns, lai masa būtu stabilāka (uz 100 g masas ņem 2 g želatīna). Tālāk liek trešo biskvīta ripu, uz tās – želeju, kas pagatavota no kļavu vai bērzu sulas, kurai pievienotas dzērvenes vai brūklenes, cukurs un želatīns. Jārēķinās, ka šī kūka ir kalorijām bagāta, – norāda šefpavāre Svetlana Riškova.

 

Marinādēm

Vēl bērzu sula var noderēt marinādes pagatavošanai putnu gaļai (sarkanajai gaļai tā neesot tik piemērota). Vistu pāris stundas patur bērzu sulas marinādē, kurai pievienoti caur ķiploku spiedi izspiesti ķiploki, saspaidītas dzērvenes, sāls, cukurs, koriandrs vai citi garšaugi pēc izvēles. Gaļu cepot vai grilējot, tā iznāk ļoti sulīga un mīksta, gaiši sārtā tonī, ko tai piešķir dzērveņu sula.

 

Konsultēja viesnīcas “Tallink Hotel Riga” restorāna “Elements” šefpavāre Svetlana Riškova.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.