“Oculus” jaunās “Go” brilles.
“Oculus” jaunās “Go” brilles.
Publicitātes foto

Reaktīvais kostīms, odu aizbaidītājs un citas interesantākās tehnoloģijas 2018.gadā! 0

Ceturtā industriālā revolūcija rit pilnā sparā, un tā mirdz tehnoloģiju zīmē – inovācijas rodas teju ikvienā industrijā – autobūvē, celtniecībā, drošībā, izklaidē, atpūtā un daudz kur citur. “LA” atskatās uz dažām no interesantākajām 2018. gada jaunajām tehnoloģijām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Jauns virtuālās realitātes briļļu līmenis

Virtuālās realitātes (VR) brilles vairs nav nekāds jaunums. Patiesībā ir sajūta, ka to uzvaras gājiens jau ir beidzies, īpaši nedzirdot par VR brillēm kā populāru bērnu spēļmantiņu. Liela daļa vainas par to noteikti jāuzņemas lētākajām VR brillēm, kuru kvalitāte tām iegriež – diez vai to piedāvātā zemā attēla kvalitāte klientiem ir interesanta. Tomēr kompānijai “Oculus” ar savām jaunākajām “Go” brillēm izdevies problēmas novērst un, lai izbaudītu neaizmirstamu VR briļļu kvalitāti, vairs nav nepieciešams iegādāties VR brilles par cenu, kas pārsniedz 1000 eiro. “Go” piedāvātā attēla izšķirtspēja ir 2560×1440 pikseļi, kas ir pat vairāk nekā daudz dārgākajām “Oculus Rift” VR brillēm. Tāpat uzlabota arī skaņas sistēma un pieejamo spēļu un lietotņu skaits.

Reaktīvais kostīms

CITI ŠOBRĪD LASA
Lidojošais kostīms.
Publicitātes foto

Beidzot pasaule sagaidījusi īpašu ar turbīnām aprīkotu kostīmu, kas ļauj pacelties gaisā, līdzīgi kā to var izdarīt “Dzelzs cilvēks”! Lielbritānijas kompānija “Gravity Industries” pērn iepazīstināja ar īpašu kostīmu, kas, šķiet, būtu vairāk piemērots kādai Holivudas filmai, tomēr tas ir pilnībā funkcionāls. “Gravity Industries” pie kostīma piestiprinājusi piecas nelielas ar petroleju darbināmas mikroturbīnas – pa divām pie katras rokas un vienu aiz muguras. Tās ir precīzi kontrolējamas un nodrošina stabilitāti lidojuma laikā. Ar to iespējams nolidot līdz astoņām minūtēm.

Odu aizbaidītājs

Vasara bez gaļas cepšanas vai aktivitātēm zem skaidras debess nav iedomājama. Tomēr bieži vien izpriecas sabojā nelūgtie viesi – odi vai citi mošķi. Lai no uzmācīgajiem kaitēkļiem tiktu vaļā, kompānija “Thermacell” radījusi īpašu odu aizbaidīšanas ierīci “Radius Zone”, kas atšķirībā no dīvainu aromātu radošajām “Citronella” svecēm nedz rada kādu smaku, nedz paaugstina bīstamību. “Radius Zone” ir apmēram astoņus centimetrus augsta ar baterijām darbināma ierīce, kurā iestrādātais sildītājs uzsilda ierīcē esošo šķidrumu metoflutrīnu, kas ir sintētiska kaitēkļus aizbaidoša viela – līdzīgā tai, kas atrodas krizantēmās. Metoflutrīnam uzsilstot, tas rada apmēram 10 kvadrātmetru lielu laukumu, kam odi nevēlas tuvoties. Lai ierīce darbotos bez problēmām, ražotājs iesaka ierīces bateriju ik pēc sešām stundām uzlādēt, izmantojot USB pieslēgvietu. Savukārt viens metoflutrīna kārtridžs iztur apmēram 40 stundas.

Paplašinātās realitātes brilles

Publicitātes foto

Uzlabotās realitātes vidē pērn izcēlās ne tikai “Oculus”. Vēl nozīmīgāku lēcienu izklaides industrijā un tās nākotnē veica “Magic Leap”, pabeidzot savas paplašinātās realitātes brilles. Līdz šim ikviena paplašinātās realitātes tehnoloģija izmantoja viedtālruņa ekrānu kā logu uz pārveidoto pasauli. “Magic Leap” risinājums ir kardināli atšķirīgs – kompānijas izmantotā projekciju tehnoloģija objektus noliek tieši lietotāja acu priekšā, dodot iespēju ar tiem arī apieties. Briļļu priekšā novietotās kameras un infrasarkanie sensori noskenē jūsu atrašanās vietu, kas ļauj paplašinātās realitātes pasaulei atdzīvoties jebkur, kur atrodaties.

Reklāma
Reklāma

Viedtālrunis kā dators

“Galaxy Note 9”.
Publicitātes foto

“Samsung” turpina uzvaras gājienu lielizmēra superjaudīgo flagmaņu kategorijā. Viņu jaunākais veikums “Galaxy Note 9” ar 6,4 collu ekrānu, iespējams, ir visu laiku labākais viedtālrunis. Izstrādātāji ņēmuši vērā arvien pieaugošo viedtālruņu spēļu tirgu, nodrošinot tālruni ar tādu spēkstaciju, kas bez problēmām ļaus spēlēt jebkuru telefoniem pieejamo spēli. Nav aizmirsts arī par īpašu dzesēšanu – pa vairāku slāņu oglekļa šķiedras un vara slāņiem cirkulē ūdens, kas atvēsina darbīgo “Qualcomm Snapdragon 845” procesoru un videografikas karti.

Armijas eksoskelets

Viena no pasaulē vadošajām aerokosmisko sistēmu kompānijām “Lockheed Martin” izstrādājusi īpašu eksoskeletu “Onyx” ASV armijas karavīriem. Kā norāda ražotājs, noguris karavīrs ātri kļūst par mērķi, kā arī palielinās viņa iespēja gūt traumas. Kā nekā karavīriem nākas nest teju 50 kilogramu smagu aprīkojumu. “Onyx” uzstādāms ap kājām un ar īpašu motoru (atrodas pie ceļiem) palīdz karavīriem vieglāk kustēties. Kad un kā jākustas, palīdz saprast īpašs procesors, kas uztver kustības ātrumu un virzienu. Ražotājs norāda, ka “Onyx” izmantotāji nekļūs stiprāki, taču uzlabosies to izturība. Testu laikā karavīrs ar 83 kilogramu smagu svaru stieni varējis pietupties 27 reizes, taču ar “Onyx” palīdzību tas izdevies 72 reizes.

Digitālie sānu spoguļi

“Audi” kameras sānu spoguļu vietā.
Publicitātes foto

Neskatoties uz ASV regulatoru nesteigšanos atļaut digitālos sānu spoguļus, vācu autobūves gigants “Audi” savā jaunajā “e-TRON 55 Quattro” SUV tipa elektroauto sānu spoguļu vietā sācis uzstādīt mazas kameras, kas vadītājam ļauj sānu spoguļos redzamo lūkot auto salonā digitālajos ekrānos. Ekrāns ir skārienjutīgs, un ar pāris pirkstu vilcieniem ekrānā redzamo iespējams tuvināt vai attālināt. Kameras aprīkotas ar tehnoloģijām, kas tām ļauj rādīt kvalitatīvu attēlu arī naktī un nepietiekamas redzamības apstākļos.

Ausu aizbāžņi pret aizgulēšanos

Publicitātes foto

Ne viens vien cilvēks labākam miegam izvēlas ausu aizbāžņus, ja līdzcilvēkam ir problēmas ar krākšanu vai dzīvesvietā nonāk skaņas no ārpuses. Tomēr, izmantojot līdzšinējos risinājumus, pastāvēja iespēja aizgulēties vai nedzirdēt, piemēram, trauksmes signālu. Pazīstamā skaņu sistēmu kompānija “Bose” izstrādājusi īpašus ausu aizbāžņus, kas miega laikā ausīs atskaņo kādu nomierinošu melodiju vai dabas skaņas, kā arī atstājusi nelielu caurumu, pa kuru joprojām ieplūst skaņa no ārpasaules, ļaujot nepalaist garām kādu svarīgu vēsti. Aizbāžņu tehnoloģija ir līdzīga dzirdes aparātiem, kas ļāvis par 20% samazināt to izmērus, padarot tos arī krietni ērtākus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.