Izcila māksla, bet nav kur parādīt! 1
– Mums ir izcila māksla, bet nav jau vietas, kur pašiem to parādīt! Manā skatījumā mūsdienu mākslas muzejs ir kritiski nepieciešams, – emocionāli bilst J. Zuzāns. Viņa kritiku saņem Kultūras ministrija, kas cerot, ka šo nastu izdosies novelt uz privāto pleciem. – Tā tas nenotiek, valstij ir jāfinansē māksla kā ārkārtīgi spēcīgs medijs, kas to spēj reprezentēt, – uzsver mākslas mecenāts.
Arī Guntim Belēvičam no kolekcionāra viedokļa ir ko piebilst par darāmo, kas palīdzētu iekustināt mākslas tirgu – jāmaina līdzšinējā nodokļu politika jautājumā par mākslas priekšmetiem. – Nodokļi ir par lielu, kā dēļ vērā ņemamie darījumi notiek, neatstājot pēdas, t. i., pelēkajā zonā, – viņš norāda. Atvieglojot nodokļu smagumu, ieguvēji būtu visi, bet galerijas varētu publicēt internetā izsoļu rezultātus, lai kolekcionāri spētu izsekot, kā laika gaitā viena vai otra mākslinieka, tostarp arī jaunā talanta darbi aug cenā.
*Izstādes nosaukums aizgūts no Otrā pasaules kara laika amerikāņu pilota, saukta par Berlin Candy Bomber, kurš Berlīnes blokādes laikā bērniem no lidmašīnas metis mazus, no kabatas lakatiņiem veidotus, izpletnīšus ar šokolādi, košļājamo gumiju un citiem našķiem.
**Ievērojams 20. gadsimta Šveices tēlnieks, gleznotājs un grafiķis. Lielākos panākumus guvis ar savām ārēji trauslajām skulptūrām.
***Ievērojams mūsdienu skandināvu vides mākslinieks.