No laikrakstiem iegūtās pārslas tiek iestrādātas siltumizolācijā.
No laikrakstiem iegūtās pārslas tiek iestrādātas siltumizolācijā.
Publicitātes foto

Ražo pelavu un avīžu siltinājumu 0

Izmantojot kaņepes, graudus no alusdarītavām un speltas miziņu, daudzi Francijas mazie un vidējie uzņēmumi sākuši ražot dabiskos siltumizolācijas materiālus, kuru pamatā ir bioloģiski iegūti materiāli un bioatkritumi, kas iepriekš nav tikuši izmantoti, ziņo “Euractiv”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums “Cellaouate” Bretaņā kopš 2009. gada, pārstrādājot laikrak­stus, rada siltumizolācijas paneļus. “Laikā, kad 45% avīžpapīra joprojām tiek apglabāti vai sadedzināti, šai aprites ekonomikas pārstrādes nozarei ir daudz priekšrocību.

Pēc atkritumu pārveidošanas tas ir radījis deviņas darba vietas, vienlaikus ražojot ekoloģiskus materiālus mājokļiem, Francijas televīzijas kanālam “France 3” pastāstīja Patriks Krēčs, “Cellaouate” prezidents un līdzdibinātājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lai izgatavotu vienu tonnu stikla vates, nepieciešami 12 000 kWh elektrības, 350 litri ūdens, un tas rada 3,5 tonnas atkritumu un 1,6 tonnas siltumnīc­efekta gāzu. Celuloze ļauj pārstrādāt 900 kg atkritumu un patērē 90 reizes mazāk elektrības.”

Savukārt pēdējos gados ir izstrādāti jauni dabiskas siltumizolācijas materiāli no bioatkritumiem, izmantojot, piemēram, alus darītāju graudus vai atkritumus, kas rodas, audzējot rīsus, speltus vai griķus. Graudaugu apvalkiem salīdzinājumā ar stikla vati ir daudz labāka CO2 bilance, bet salīdzinājumā ar salmiem – arī mazāka aizdegšanās iespēja. Tādējādi tirgū sāk parādīties griķu un speltas sēnalas.

Francijas ziemeļaustrumos apvienība “Batir en Balles” izmanto rīsu ražošanas atlikumus. Līdz šim rīsu apvalkus izmantoja dzīvnieku pakaišiem, tagad – arī siltumizolācijai. Rīsu sēnalas tiek uzskatītas par vienu no lētākajiem izolatoriem tirgū, kuru priekšrocības ir mitruma pretestība un zema uzliesmojamība, spēja uzturēt siltumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.