Balzama biškrēsliņš. Skaisti izskatās un vienlaikus ir iedarbīgs antiseptiķis, lietojams gan svaigi griezts, gan sažā-vēts un sastrādāts pulverī. 0
Ārstnieciskā kliņģerīte. Uzrunā gan ar krāsu, gan dziednieciskajām īpašī-bām: palīdz pazemināt asinsspiedienu, stiprināt žultsceļu un aknu veselību, mazināt sāpes, dziedēt iekaisumu, veicināt redzes uzlabošanos.
Kumelīte. Vērtīga pirtī. Kliedē stresu, dziedina ādu, uzlabo miegu, remdina un palīdz atbrīvoties no uzkrātām dusmām.
Lupstājs. Galvenokārt vīriešu augs, jo vairo potenci, bet labs arī sievietēm – palīdz tikt galā ar galvassāpēm un rei-matismu.
Piparmētra. Lieliski smaržo, gludina grumbas, uzlabo atmiņu.
Kaķumētra. Patīkami smaržo, turklāt palīdz pret stresu, novērš nervozitāti, veicina labu miegu.
Vērmele. Grūti ieaug, tomēr vērts papūlēties, jo tā atbrīvo no sliktām enerģijām, attīra auru, izmantojama arī pirts telpas attīrīšanai.
Ārstnieciskais izops. Ne vien smaržīgs un skaisti zied, bet arī atbrīvo dvēseli no drūmām domām un remdē sāpes.
Raudene. Attīra, nomierina satrauktu prātu, novērš vēdera pūšanos, stiprina ginekoloģisko veselību.
Dārziņā lieliski iederas arī upene, ārstnieciskā salvija, mārsils, lavanda, ķimenes, kaņepes, estragons, rozmarīns, citronmētra, irbene, rasaskrēsliņš, ozola paparde un melnais plūškoks.
Pie pirts stāda kastani – kā sargu pret uguni. Iederas arī ieva, ceriņš un jasmīnkrūms. Pirts dārziņa galvenais mērķis – lai vērtīgie augi pieejami visu vasaru. Taču tie jāatlicina arī ziemas krājumu veido-šanai, tādēļ ņem pamazām – retinot un dodot iespēju ceriem no jauna sakuplot. Nevienu augu nedrīkst nogriezt līdz zemei!
Ziedi ir visvērtīgākie, tikko sāk plaukt. Lapas un lakstus vāc, kad aizmetušies ziedpumpuri, bet ziedēšana vēl īsti nav sākusies. Vislabāk augu stumbrus žāvēt atsevišķi, atlapot un sagriezt aptuveni 4 cm garos gabaliņos