Rastorgujevs: “Sniegs bija savādāks kā treniņā” 2
Andreja Rastorgujeva izcīnītā 17. vieta Soču olimpiādes 10 kilometru sprinta distancē dod labas pozīcijas un cerības pirmdien iedzīšanā, tomēr ar savu sezonas labāko rezultātu sprintā Andrejs īsti nebija apmierināts.
Andrejs trase malā sarunās ar žurnālistiem īsti nepasmaidīja ne reizi. Emociju gammā bija gan nogurums pēc trasē atstātajiem spēkiem, gan vilšanās par garām aizšauto šāvienu guļus. Tomēr bēdāties arī nav nekāds pamats – olimpiskajā sprintā Rastorgujevs uzrādīja sezonas labāko rezultātu. Par 17. vietu gan medaļu nedod un tas nav pat olimpiskais sešnieks, tomēr – ļoti augstvērtīgs rezultāts. Pasaules kausā decembrī Hohfilcenē sprinta distancē Rastorgujevam bija 26. vieta ar divām kļūdām, Anesī 33. vieta atkal ar divām, janvārī Oberhofā 28. vieta ar trīs kļūdām. „Sprints nav Andreja distance, te nevajag pārdzīvot, jo rezultāts tāpat ir pieklājīgs. Laba iesildīšanās turpmākajiem startiem. Gaidīsim nākamās distances. Es jau Andrejam teicu – esi vēl jauns, viss vēl priekšā. Redz, Bjorndālenam sestās spēles, 40 gadi, tomēr tas netraucē atkal kļūt par olimpisko čempionu,” sprieda Latvijas biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš.
„Sajūtas? Labas. Saguris nedaudz esmu,” Andrejam Rastorgujevam pirmie vārdi nāca grūti. „Trase te nav nekāda vieglā. Arī sniegs bija mazliet savādāks kā treniņā, jau testējot slēpes jutu, ka kaut kas pieštopē, kaut kas sniegam bija vēl virsū. Slēpes slīdēja labi, bet tā kā nedaudz izslīdēja uz priekšu, brīžiem nācās piebremzēt. Pietrūka viena diena, man neiznāca patrenēties vakarā. Iebraukšanas dienā uz oficiālo vakara treniņu nepaspējām, vakar treniņš bija dienā. Labi, ka iedzīšana ir tikai parīt, būs laiks secinājumiem,” sprieda Rastorgujevs.
Kāpēc pirmajā šautuvē netrāpīja trešo šāvienu (mazliet par zemu un kreisi), atbilde nebija. „Šāvu kā parasti, tāpat kā iepriekšējos šāvienus. Vēl nevaru komentēt, iešu pie treneriem, runāsim. Tiešām, šāvu kā parasti. Stāvus lēnāk, jo vēl viena kļūda te maksātu ļoti daudz. Bet lai cīnītos par ko vairāk, vajadzēja nulli,” noteic Andrejs. 46 sekundes līdz līderiem šādā trasē neesot ne daudz, ne arī maz. Iedzīšana ir Rastorgujeva kroņa distance.
Atgādināšu, ka Pasaules kausa izcīņas posmos Rastorgujevs iedzīšanā Hohfilcenē no 26. vietas pakāpās uz devīto, Oberhofā no 28. vietas uz ceturto. Šoreiz pozīcija ir labāka, ātrums ir. Tiesa, pagaidām vēl ne tāds kā Bjorndālenam, kurš uzvarēja ar vienu kļūdu. Kaut kas no fantastikas.
Uz Lauras biatlona un slēpošanas centru brauksim arī nākamajās dienās. Svētdien 15+15 kilometru skiatlona (vispirms klasika, tad slidsolis) slēpošanā ar 65. numuru 68 dalībnieku konkurencē startēs Arvis Liepiņš. Vakarpusē 7,5 kilometru sprinta distancē biatlonā dosies Žanna Juškāne, pirmdien turpat – jau minētā 12,5 kilometru iedzīšana vīriem. Ceļā uz Lauras slēpošanas un biatlona centru no dabas skaistuma var aizrauties elpa. Tomēr apmēram 20 minūšu brauciens ar diviem trošu vagoniem, te sauktiem par gondolām, prasa arī daudz laika un rada cilvēku sastrēgumus. Šodien daudzi uz sacensību sākumu nemaz nepaspēja, tomēr mājinieku karogu jūra bija iespaidīga. Starp tiem bija arī vismaz viens Latvijas – turpat pāris rindas virs žurnālistu vietām vietas bija ierādītas arī valsts prezidentam Andrim Bērziņam un LOK prezidentam Aldonim Vrubļevskim, turpat arī mūsu komandas atbalstītāji. Tā ka „Andrej, Andrej” biatlona centrā noskanēja. Vien žēl, ka lielajos monitoros iepretim galvenajai tribīnei Rastorgujevu pirmajā šautuvē parādīja tikai pirmajos divos šāvienos. Otrajā varēja uzgavilēt visas piecas reizes. Fakts, ka esi TV ekrānos, jau norāda, ka ar Andreju rēķinās. Bet norvēģis Svendsens pirms olimpiādes uz lapiņas rakstījis galvenos konkurentus katrā distancē. Iedzīšanā tas bijis Rastorgujevs.
Māris Siliņš, “LA” speciālkorespondents Sočos