Ar grāmatu uz galvas 1

Ir ļoti daudz pētījumu par vestibulāro aparātu – atrasta mijiedarbība starp līdzsvara sajūtu un intelektu. Ja sakārto spēju turēt līdzsvaru, pieaug arī uzmanība, informācijas uztvere.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Līdzsvars tiek trenēts visas programmas laikā, turklāt arvien pieaugošā sarežģītībā. Trešajā posmā, piemēram, bērns stāv uz vienas kājas – vispirms ar vaļējām, pēc tam ar aizvērtām acīm. Liek grāmatu uz galvas, mācās šādi vienmērīgi staigāt. Pēc tam lēkā ar grāmatu uz galvas. Tas ir lielisks vestibulārā aparāta treniņš, tiek slīpēta māka just savu ķermeni.

Ir sarežģīti skriešanas vingrojumi, kad viena roka dara vienu, bet otra – pavisam ko citu, turklāt paralēli jākustina acis un jāgroza galva.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav viegli. Tiklīdz bērns iemācījies kaut ko vienu un tas izdodas skaisti, tiek dots nākamais, sarežģītāks uzdevums. Tas ir smags darbs, bērni ir varoņi, mēs viņus vienmēr slavējam.

Katru dienu bērns nodarbojas kopā ar vecākiem mājās, vingrinās apmēram stundu, pusotru. Reizi nedēļā ierodas pie trenera pārbaudīt apgūto un saņemt jaunus vingrojumus.

Nereti, parasti otrā posma beigās, daži vecāki žēlojas, ka vairs nevar izsekot līdzi visam, ko bērns dara. Tad sakām – atvainojiet, mamma, ar jūsu uzmanību vairs nepietiek… Bet, ja jūsu bērns to dara, tātad ar viņu viss ir kārtībā! Smadzenes kļuvušas daudz rosīgākas, pamatīgi pieaudzis uzmanības līmenis, var tikt galā ar sarežģītiem uzdevumiem,” stāsta Vadims.

Atsevišķi notiek darbs ar vecākiem, psihologs viņiem māca, kā bērnus iedvesmot, motivēt un arī kā nospraust atvasēm robežas.

Agrāk neesot bijis speciālu nodarbību vecākiem, taču tad pamanījuši, ka ļoti daudz ģimeņu nepabeidz iesākto programmu, turklāt nevis bērnu, bet vecāku dēļ. Psiholoģiskais atbalsts vecākiem palīdzējis rast spēcīgāku motivāciju.

Cik ilgi apgūst šo programmu? Tas ir individuāli, bet vidēji katram posmam pietiek ar trim mēnešiem, tātad nepilna gada laikā bērns, visticamāk, būs manāmi mainījies. Vairākumam vieglāk klājas skolā, daudz ātrāk apgūst informāciju, paši veic mājasdarbus, nav jādzenā un jāsēž klāt.

“Turklāt tā nav tablete, ko izdzers un kļūs labāk, bet, ja neiedzers, būs pasliktinājums. Apgūtais paliek, jo ir attīstītas smadzenes. Šo programmu esam izmantojuši arī pieaugušajiem, piemēram, autovadītājiem vai lidostas darbiniekiem.”

Reklāma
Reklāma

36,6 °C konsultants VADIMS LEVIKINS, psihologs un bērnu attīstības speciālists, Bērnu, ģimenes un personības attīstības centra Resurss vadītājs

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.