Ramona Petraviča: Ja kāda ministrija var samaksāt vairāk, pārvilina darbiniekus no citas 60

Neraugoties uz pasaules ekonomikas izaugsmes tempa ievērojamu samazināšanos, turpinās darbinieku masveida migrācija no vienas darba vietas uz citu, un 26% darbinieku tuvākā gada laikā meklēs jaunu darbavietu, liecina biznesa konsultāciju kompānijas “PricewaterhouseCoopers” (“PwC”) darbaspēka aptaujas “Hopes and Fears” rezultāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Šāda ziņa šonedēļ izskanēja medijos, TV24 raidījumā “Preses klubs” savās pārdomās par šo tēmu dalījās Ramona Petraviča – 14.Saeimas deputāte, bijusī labklājības ministre.

Viņa piekrīt, ka rotācija notiek pamatīga, un tā ir visos darbinieku līmeņos – no zemākā līdz augstākajam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas notiekot ne tikai uzņēmumos, ar to saskaroties arī ministrijas. Ja viena ministrija darbiniekiem var samaksāt vairāk nekā cita, darbinieki tiek pārvilināti. Tāpat esot noticis arī brīdī, kad tikušas paceltas algas valsts sociālās aprūpes centros – tobrīd no pašvaldībām darbinieki pārnāca uz valsts centriem.

Tas viss ir likumsakarīgi, jo katrs cilvēks tomēr skatās, kur var labāk nopelnīt. Un galvenais iemesls darbinieku trūkumam, protams, ir tas, ka darbaspēka Latvijā ir maz, esošie cilvēki tiek pārvilināti no viena uzņēmuma vai iestādes uz citu, tāpēc rotācija notiek neizbēgami.

Bijusī ministre gan nepiekrīt, ka darbaspēks būtu jāved no Āfrikas – noteikti nē. Bet mums labi šobrīd palīdz Ukrainas cilvēki, kuri te ir ieradušies un atraduši vai meklē darbu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.