Rāmīši ar gliemežvākiem. Pagatavo ietvaru atmiņām par atvaļinājumu! 1

Nereti ceļojumos uz siltajām zemēm mēs salasām visādus jaukus niekus – gliemežvākus pie jūras, nelielus oļus, varbūt kāds pārved arī jūras zvaigzni vai pievilcīgus, sālsūdens aplīdzinātus kociņus. To visu gribētos paglabāt, bet skapji jau pilni ar visādiem citādiem niekiem. Kā praktiski pielietot dabiskos un smukos, bet nepraktiskos ceļojumu suvenīrus? Taisām dekoratīvus un skaistus priekšmetus, kas priecēs draugus un pašiem atgādinās par jaukajām atvaļinājuma dienām pie jūras! Piemēram, rāmīti! Lai bilde būtu pilnīga, gliemežvāku rotātā rāmīti var ielikt atvaļinājuma fotogrāfiju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Izvēlamies rāmīti! Var izrotāt ar gliemežvākiem jau gatavu rāmīti. Tas var būt rāmītis no stikla, koka, plastmasas,  kartona vai bambuka. Ja ir iespēja, var vēlamo rāmīti izzāģēt no finiera. Šajā gadījumā vajadzēs veikt mērījumus, lai rāmītis atbilstu fotogrāfijai, kuru vēlaties izrotāt.

Atlasām gliemežvākus! Lai rāmītis būtu ideāls, jāizvēlas visskaistākie gliemežvāciņi. Tiem ne tikai jābūt smukiem, bet arī bez bojājumiem, lai tie labi turētos pie rāmīša un priecētu ikvienu aci.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kurš gliemežvāku raksts der tieši jums?
Ja ir pieejami dažāda veida gliemežvāki, padomājiet par kompozīciju – pirmajai reizei visdrošāk izvēlēties viena veida gliemežvākus, jo šādi dekorēta dāvana priecēs pat visizsmalcinātākos draugus un radus. Līdzīgo gliemežvāciņu atlase un apskate būs tīkams, nomierinošs un stresu mazinošs process ikvienam pedantam. Arī jau gatavā rāmīša uzlūkotājam! Līdzīgie gliemežvāciņi veidos ritmisku rakstu, ja kārtosiet tos vienmērīgi.

Savukārt raiba un nedaudz haotiska kompozīcija veidosies, ja nepārdomāti izvietosiet dažādus gliemežvākus. Tiesa, tā Jūs varat sevī atklāt arī māksliniecisko pusi – ja nu improvizācija izdodas un neparedzamais gliemežvāku raksts rada skaistu ziedu vai ko līdzīgu dzīvniekam?! Šis rāmīša dekorēšanas (un šādas dāvanas saņemšanas) variants derēs radošām personām, kas nebaidās izmēģināt ko jaunu un eksperimentēt.

Gliemežvāku apkope. Kad izvēlēti īstie gliemežvāki, tos noteikti jānoskalo tekošā ūdenī, lai atbrīvotos no visiem iespējamajiem gružiem – smiltīm vai aļģēm. Tad gliemežvāciņus nosusina papīra dvielī, bet lūko, lai nepaliek nevēlami papīra krikumi uz materiāla. Ja kompozīciju papildināsiet arī ar koka un citiem dabas priekšmetiem, tos gan neskalojiet, citādi tie iesūks ūdeni un nelips klāt rāmītim.

Gādājam līmi. Kad izvēlēta pamatne (rāmītis) un galvenais dekorēšanas materiāls (gliemežvāki), laiks izvēlēties īsto līmi. PVA un gumijas līme vislabāk derēs pavisam sīkiem gliemežvākiem vai tad, ja gribēsiet papildināt rāmīti ar smiltīm, zāli u. tml. Savukārt lielākus gliemežvākus (no 1 cm) labāk līmēt ar līmes pistoli, superlīmi vai “Moment”. Svarīgi uzmanīties, lai superlīme nesalīmē jums pirkstus visnepiemērotākajā brīdī!

Vai var līmēt gliemežvākus tieši uz rāmīša? To noteikti var un vajag darīt, ja Jums ir pārliecība, ka kompozīcija izdosies. Taču var būt vēl gudrākam un kancelejas preču veikalā iegādāties līmējamo papīru (pieejamas dažādas krāsas) vai plēvi. Visbeidzot var arī pielietot jebkura veida skoču, ar ko nosegt rāmīša malas, bet uz tām – līmēt gliemežvākus un citus kompozīcijas elementus. Šādā gadījumā, ja reiz gribēsiet mainīt rāmīša dekoru, būs viegli noplēst veco kārtu un līmēt jaunu vai atbrīvoties no tās pavisam. Tas, protams, der gadījumos, ja rāmītis nav no kartona.

Reklāma
Reklāma

Tāpat atcerieties, ka koka rāmītis vislabāk noder, ja vēlaties pirms līmēšanas virsmu nokrāsot.

Pirmie soļi!
1. Pēc tam, kad ir izdomāta un piemērīta kompozīcija, to noteikti var iemūžināt mobilajā telefonā, lai ik pa brīdim špikotu un neko nesajauktu. Ja improvizējat, tad tikai uz priekšu!

2. Sākumā jārīkojas ar superlīmi, līmes pistoli vai “Moment” – jāsalīmē uz rāmīša lielākos elementus. ieteicams, lai gliemežvāki būtu pielīmēti rāmīša malu robežās, lai tie vēlāk nenolūst.

3. Nedaudz uzgaidījuši, kad līme nožūst, varam ķerties pie brīvā laukuma aizpildīšanas starp gliemežvākiem. Te labas būs smiltis vai mazi olīši (tāpat arī augu sēkliņas, zāles un sūnu pavedieni utt.) un noderēs PVA līme un smalka otiņa, ar ko jānoklāj brīvās rāmīša vietas. Kad tas izdarīts, jāsteidz uz līmes kārtiņas nobārstīt smiltis, olīšus vai ko tamlīdzīgu. Ja esat pārliecināti, ka smiltis jau saķērušās un rāmīti var pavērst stāvus, lai nokratītu lieko, dariet to! Tas būs ļoti interesants skats – jūsu pašu veidota pasaule uz rāmīša malām.

4. Ja tomēr izvēlaties nebārstīties ar smiltīm, gliemežvākus un arī pašu rāmīti var nokrāsot vienā vai vairākās krāsās. Ja kompozīcija šķiet pietiekami krāšņa, var nedarīt neko. Bet var arī izvēlēties gaišu eļļas krāsu un ķerties pie rāmīša nokrāsošanas. Te varētu būt nozīme arī fotogrāfijai, kuru vēlaties rāmītī likt. Arī tēmai – ja tā ir jūra, tad der zilie, zaļganie, smilšu krāsas un baltie toņi. Arī sudraba, zelta vai bronzas. Viss atkarīgs no jūsu fantāzijas! Ja krāsas intensitāte jūs neapmierina, var noklāt rāmīti vēlreiz.

Anete Saprovska

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.