Rakstnieki tuvplānā, asas diskusijas un programma bērniem: tuvojas Grāmatu izstāde 0
Plašs dalībnieku loks un daudzpusīga programma
Tuvojas grāmatmīļu svētki – “Latvijas Grāmatu izstāde 2016”, kas no 26. līdz 28. februārim notiks Izstāžu centrā Ķīpsalā. Tās apmeklētājus priecēs gan grāmatu atvēršanas svētki, gan tikšanās ar iemīļotiem rakstniekiem, gan sabiedrības rezonansi izraisījušu notikumu diskusijas.
Mazie lasītāji būs gaidīti bērnu izklaides istabā “Millili”, savukārt Grāmatu maiņas punkts, kā ik gadu, pulcēs tos, kuri novērtē iespēju iegūt sen kārotu grāmatu apmaiņā pret savu piedāvāto.
Katrai grāmatai ir savs lasītājs – tik dažāds, cik dažādas ir grāmatas. “Latvijas Grāmatu izstādē 2016” savus apmeklētājus gaidīs populārie izdevēji – “Jāņa Rozes apgāds”, “Apgāds Zvaigzne ABC”, “Jumava”, “Dienas Grāmata”, “Lauku Avīze”, “Mansards”, “Liels un mazs”, “Pētergailis”, LU Akadēmiskais apgāds, “RaKa”, “Avots”, “The White Book”, “Latvijas Grāmata”, “Madris”, “Annele” un citi. Pašmāju izdevējiem pievienosies pārstāvji no Indijas, Krievijas un Turcijas.
Kā ierasts, gaidāmas tikšanās ar rakstniekiem. No ārzemēm šogad ieradusies pazīstamā īru rakstniece Lūsinda Railija, kura piedalīsies jaunā romānu cikla pirmās grāmatas atvēršanas svētkiem, savukārt ukraiņu rakstnieks Tarass Prohasko stāstīs par dzīvi, literatūru bērniem un pieaugušajiem, kā arī par Ukrainu šodien.
Ar lasītājiem tiksies šāgada jubilāri Monika Zīle, kura parakstīs savu jaunāko romānu “Sapnis par Heidelbergu”, un Juris Zvirgzdiņš, kā arī Guntis Eniņš, Arno Jundze, Nora Ikstena, Inese Paklone, Māris Rungulis, Ieva Samauska, Inguna Cepīte.
“Lauku Avīzes” stendā, svinot 200. “Lata romāna” iznākšanu, būs iespēja sastapt Maiju Krekli, Lindu Šmiti un Māru Hornu.
Plaša programma visas trīs izstādes dienas plānota arī kultūras stendā. Ievērojamā kritiķe Silvija Radzobe aicinās uz sarunu par Latvijas talantīgajiem jaunajiem režisoriem un viņu izrādēm. Teātra tēmu turpinās mākslas zinātniece Silvija Geikina, daloties pārdomās par apjomīgo monogrāfiju “Daugavpils teātris”, kas veltīta vienīgajam teātrim Austrumlatvijas reģionā. Apgāds “Mansards” sola, ka grāmatas atvēršanas svētkos piedalīsies aktieri un režisori. No Daugavpils pārcelsimies uz Vecpiebalgu un 19. gadsimtu, lai kopā ar tautas teātra aktieriem, mūziķiem un autori Ingunu Baueri izdzīvotu sieviešu likteņus grāmatā “Hernhūtiešu meitas”.
Latvijas Nacionālā bibliotēka rosinās apspriest Kultūras kanonu, savukārt valodas gardēžiem būs tīkama Gunta Bereļa diskusija “20. gadsimta izcilie stila meistari un izaicinājumi viņu tekstu tulkošanā”. Sarežģītais laikposms no 1918. līdz 1921. gadam, mūsu valsts tapšana un atsevišķu cilvēku loma tajā ir Valda Rūmnieka un Andreja Miglas jaunākais veikums vēsturisko romānu klāstā.
Izdevniecība “Lauku Avīze” piesaka gada skarbāko diskusiju: “Eiropa un Latvija – sabruks vai izturēs?” Otto Ozols pret ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas ekspertu Ilmāru Mežu un LU Teoloģijas fakultātes dekāni Daci Balodi. Pēc skarbās diskusijas par Eiropu sekos smaga tēma rakstnieka un žurnālista Imanta Liepiņa skatījumā “Zolitūdes “Maxima”: traģēdijas sociālekonomiskās cēloņsakarības un sekas” – jaunās grāmatas “Nāvējošie gaisa dārzi” atvēršana.
Izstādes darba laiks: 26. un 27. februārī plkst. 10–18, 28. februārī plkst. 10–17. Ieejas biļetes cena – 1 eiro