Rajevskis par iedzīvotāju ticību tiesu sistēmai: “Maksāju nodokļus, godīgi dzīvoju, bet jūtos nepasargāts…” 37

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pozitīvi vērtē Latvijas tiesu sistēmas godprātīgumu un taisnīgumu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati. Taču, ko domā tie pārējie 70% iedzīvotāju? TV24 raidījumā “Kārtības rullis” komentāru sniedz Filips Rajevskis, politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzdibinātājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Mums jau kādu laiku politiskajā diskusijā parādās: tiesiskums, tiesiskums, tiesiskums. Bija pat tiesiskuma koalīcija. Man liekas, tiesiskums nav pamatu pamats, tomēr – taisnīgums. Cilvēkiem ir jābūt sajūtai, ka tiesu vara ir taisnīga,” TV24 raidījumā “Kārtības rullis” saka Rajevskis.

“Ja paskatāmies plašākā mērā, zem “tiesu varas” daudz kas tiek cilvēku sajūtās ielikts apakšā. Lielākā daļa šo aptaujāto nekad nav bijuši tiesā, bet viņi barojas no vispārējās informatīvās vides. Un tad tur ir – Rusiņš noslepkavo sievu, nodur. Prokuratūra kaut ko darīja? Nedarīja. Prezidents piespieda izmaksāt kompensāciju. Rusiņš nav atrasts. Visi atzīst, ka neko nedarīja. Kas ir mainījies? Nezinu, nav baigā sajūta, ka kaut kas būtu mainījies,” skaidro viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Un tādas lietas mums visu laiku uzpeld un uzpeld. Cilvēks jūtas nepasargāts. Un loģiski, nepasargātam cilvēkam liekas, ka tā ir netaisnība attiecībā pret viņu – “Maksāju nodokļus, godīgi dzīvoju, bet jūtos nepasargāts.” Un tā ir tā emocija, tā sajūta, kas socioloģijā parasti atspoguļojas,” norāda politologs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.