Rajevs: Tas, ka nav “lielās mutes” Prigožina, nenozīmē, ka pazudušas “Vagner” vienības – labākās, kas krieviem ir 39

“Ir jau oficiāls paziņojums. Tagad “Vagner” atrada sev draugu – “Ahmat” speciālo spēku (čečenu) vienību,” TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” norāda Igors Rajevs, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs (AS), NBS rezerves pulkvedis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Viņi jau ir paziņojuši, ka ir gatavi sadarboties un tūlīt dodies uz fronti. “Pagaidīsim un redzēsim, kas no tā kvazi savienojuma sanāks,” viņš uzsver.

I.Rajevs piebilst, ka čečenu kaujinieki līdz šim ne ar ko īpašu nav izcēlušies gandrīz divus gadus ilgajā konfliktā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja krieviem izdosies pie Adijivkas ieņemt ne tikai teritoriju, bet arī ķīmisko kombinātu, kas atrodas ziemeļos, viņaprāt, vāgnerieši būs tie, kurus pludinās tur iekšā, lai viņi sturmētu Adijivku.

“Viņi ir labākā vienība, kura krieviem ir un kura ir spējīga vislabāk un visefektīvāk paveikt šo darbu,” uzsver I.Rajevs.

Tas, ka nav “lielās mutes” Prigožina, nenozīmē, ka ir pazuduši vienību komandieri un sastāvs. Pēc viņa domām, viņi vēl joprojām ir kaujas spējīgi.

Tikmēr aģentūra LETA vēsta, ka Krievija ved sarunas par karaflotes bāzes izveidi Lībijas teritorijā, atsaucoties uz aģentūras “Bloomberg” ziņoto.

Avoti, kas vēlējušies saglabāt savu anonimitāti, aģentūrai pavēstījuši, ka militārās vienošanās izstrāde starp Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu un vietējo bruņoto formējumu vadoni Halifu Haftaru, kas kontrolē Lībijas austrumdaļu, uzsākta pēc abu tikšanās Maskavā septembra beigās.

Šīs vienošanās ietvaros Krievija varētu iegūt tiesības pastāvīgas karaflotes bāzes izveidei, iespējams, Tubrukā.

Krievija varētu iegūt savā rīcībā arī vairākas aviācijas bāzes, kurās šobrīd izvietoti krievu algotņu bandas “Vagner” kaujinieki.

Savukārt Haftars, kā stāsta avoti, cer iegūt pretgaisa aizsardzības sistēmas, ko varētu piegādāt Krievija. Krievu instruktori varētu arī apmācīt Haftara bruņoto formējumu pilotus un īpašo uzdevumu vienību kaujiniekus.

Avoti norādījuši, ka pirms krievu karakuģi varēs izmantot bāzi Tubrukā, nepieciešams veikt ostas infrastruktūras modernizāciju.

Tikmēr bijušais ASV īpašais sūtnis Lībijā Džonatans Vainers sarunā ar “Bloomberg” atzinis, ka Vašingtona “ļoti nopietni” uztver iespējamo Krievijas militārās klātbūtnes pastiprināšanos Lībijā.

Reklāma
Reklāma

Viņš norādījis, ka gadījumā, ja krievi iegūs ostas Vidusjūrā, tie varēs izspiegot visu Eiropas Savienību (ES).

Prigožins grib gāzt Krievijas militāro vadību
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.