Rajevs skaidro globālās politikas bīstamību – satuvinās BRICS valstis. Ko tas nozīmē pasaulei? 39
Dienvidāfrika pēdējā mēneša laikā pieminēta vairākkārt tur notiekošā Nākotnes foruma jeb samita dēļ, kurā potenciāli varētu piedalīties arī Vladimirs Putins. Viena ziņa bija tāda, ka Dienvidāfrikas Republika lūdz Putinu nedoties uz šo valsti, lai nebūtu viņš jāapcietina. Tad atkal it kā sāk runāt par to, ka Dienvidāfrikas Republikā Putins varētu ierasties, un tiek meklēts vēl kaut kādi interesanti ceļi, kādā veidā izvairīties no nepatīkamām situācijām abu valstu starpā un mēģinājumiem Putinu aizturēt. Šim ir jāpievērš šobrīd uzmanība, šo jautājumu TV24 raidījums “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” uzdeva Rajevam, NBS rezerves pulkvedim un militārajam analītiķim.
“Putina vizīte? Nē, tās ir absolūtas muļķības. Ja pat viņš arī aizbrauks, viņš atbrauks krievu Klusā okeāna flotes pavadībā un gaisa desanta divīziju lidmašīnām blakus. Tam nevajag pievērst uzmanību. Bet kam gan ir jāpievērš uzmanība, tas ir divām ļoti svarīgām lietām, kuras diemžēl ir ar negatīvu tendenci,” tā savu atbildi sāk Rajevs.
Arī ekonomiski. Nav tā, ka tās veido Eiropas Savienību vai kaut kādu citu apvienību, bet mēs redzam šo valstu tuvināšanos, un mēs redzam, ka šīs valstis atklāti pretestību pret Rietumvalstīm, G7 valstīm, neizrāda, tomēr
BRICS veic dažādus soļus, lai vājinātu Rietumvalstu spēku un dabūtu labumu sev. Otra negatīvā tendence, kura man ārkārtīgi nepatīk, patiesībā divas tendences. Divas vienā – Krievijas tuvināšanās ar Irānu. Un pēdējā laikā ir arī Krievijas un Saūda Arābijas sarunas par naftas tirdzniecību, par naftas cenām un pavisam pārējām lietām.
“Tas nav nekas kritisks vai izšķirošs, bet pats par sevi fakts, ka tās sadarbojas ar tādu valsti kā Krieviju – tas nav pozitīvs fakts.”