Rajevs: Krievijai šobrīd nepieciešams atrast jebkuru valsti, kura viņus kaut kādā veidā varētu atbalstīt 63

Kāds TV24 raidījuma “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” skatītājs vaicā, kāds ir iemesls Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizītei Ķīnā. “Ir jāsaprot, ka Ķīna ir viena no tām valstīm, kur Krievija vēl var atrast kaut kādu atbalstu,” norāda Igors Rajevs, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs (AS), NBS rezerves pulkvedis.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Viņiem ir nepieciešams atrast jebkuru valsti, kura var viņus šobrīd kaut kādā veidā (ekonomiskā, informatīvā, politiskā) atbalstīt, viņš skaidro.

Tādu valstu pasaulē nav daudz, bet Ķīna potenciāli ir viena no tādām valstīm, Rajevs pauž pārliecību.
CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņojām, ka Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, tiekoties ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, trešdien paziņojis, ka “savstarpējā politiskā uzticēšanās” starp abām valstīm nepārtraukti padziļinās, vēsta Pekinas mediji.

Viņš arī aicinājis Ķīnu un Krieviju kopīgiem spēkiem “aizsargāt starptautisko godīgumu” un taisnīgumu, vēsta valsts ziņu aģentūra “Siņhua”, atzinīgi novērtējot abu valstu “ciešo un efektīvo stratēģisko koordināciju”.

“Divpusējās tirdzniecības apjoms ir sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, kas virzās uz abu pušu izvirzīto mērķi – 200 miljardiem ASV dolāru,” piebildis Sji.

Ķīnas līderis arī norādījis, ka pēdējo desmit gadu laikā viņš ar Putinu ticies “42 reizes un izveidojis labas darba attiecības un dziļu draudzību”.

Ķīna pagājušajā nedēļā rīkoja tā dēvētā Jaunā zīda ceļa projekta forumu. Pekina izmanto šo forumu, lai vairotu savu globālo ietekmi.

Viesu saraksta augšgalā ir Putins, kuram šis ir pirmais ceļojums uz kādu no pasaules lielvalstīm kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā un tam sekojušās Maskavas nonākšanas starptautiskajā izolācijā.

Ķīna ir Krievijas lielākā tirdzniecības partnere, un pagājušajā gadā tirdzniecība starp abām valstīm sasniedza 190 miljardus ASV dolāru, kas ir jauns rekords, liecina Pekinas muitas dati.

Pekina ir izpelnījusies Rietumvalstu kritiku par savu nostāju Ukrainas kara jautājumā, kur Ķīna uzstāj, ka tā ir ievēro neitralitāti un atsakās kritizēt Maskavas iebrukumu.

Putins vizītē Ķīnā cenšas stiprināt abu valstu jau jau tā ciešās attiecības, lai gan eksperti uzskata, ka Maskava šajās attiecībās zaudē ietekmi.

Liela uzmanība forumā tiek pievērsta arī karam starp Izraēlu un palestīniešu kaujinieku grupējumu “Hamās”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.