Raisās diskusija par telefonu izmantošanu izrāžu laikā: “Operā blakus ložā uztjūnēta pujene izrādes laikā telefonā aplūkoja savas bildes” 74
Diskusijas par telefonu izmantošanu dažādos pasākumos raisās ik pa laikam, tomēr cilvēku uzvedība pārlieku nemainās. Arvien atrodas un atrodas kāds, kurš dodas uz teātri vai operu, lai… skatītos sava telefona ekrānā.
Tā arī šoreiz kāda “X” lietotāja dalījusies savā profilā ar dusmīgu ierakstu: “Esmu pikta. Operā blakus ložā viena uztjūnēta pujene izrādes laikā nemitīgi telefonā aplūkoja savas bildes un soc.tīklus. Spilgtais ekrāns ļoti traucē. Nikni lūrēju viņas virzienā līdz neizturēju un aizrādīju. Uz mirkli telefonu nolika, tad atkal turpināja. Kāpēc nākt uz operu?”
Esmu pikta. Operā blakus ložā viena uztjūnēta pujene izrādes laikā nemitīgi telefonā aplūkoja savas bildes un soc.tīklus. Spilgtais ekrāns ļoti traucē. Nikni lūrēju viņas virzienā līdz neizturēju un aizrādīju. Uz mirkli telefonu nolika, tad atkal turpināja. Kāpēc nākt uz operu?🤮
— Oliniete – Anna Olina (@Oliniete2) December 6, 2023
Komentētāji norāda, ka šādi notiek dažādās vietās. Arī viņiem tas traucē. Kāds piebilst, ka izklausās, ka sieviete uz izrādi ir atnākusi, lai apskatītu bildes.
“Tad jāpaaicina operas darbinieks un jālūdz viņam pujeni izvadīt no zāles laukā. Citos teātros tā notiekot un tas labi darbojas.”
“Vakar Dailes namā bija vēl trakāk – kāds pārlieku aizrāvies kungs vairākkārt skaļi, pa visu zāli, ar savām replikām centās iejaukties Paula/Keiša koncertizrādē. Un neviens viņam neaizrādīja. Tikai Keišs.”
“Tikko sestdien “Gregorian” koncertā arēnā “Rīga” tieši tas pats. Izturēju ~ 10 min., tad piedraudēju izsaukt apsardzi. Bet izskatās, ka daudziem ekrāns ir nopietna atkarība, jo ilgāk par ~ 10 min. neatverot nervozitāti nespēj izturēt. Var noprast, ka slimi.”
“Es pat diennakts tumšajā laikā, sēžot blakus šoferim, telefonu turu somā, jo zinu ka traucē. Lai gan man pat neviens nav aizrādījis. Te cilvēkam laikam totāli pajāt par apkārtējo labsajūtu.”
“Līdzjūtības. Sestdien Lielajā Dzintarā kiriļicā ronājoša kundze priekšā bija ieradusies veikt gāzu uzbrukumu, izgāžot uz sevi parfīma pudeli. Tāpat viņa un tautieši, kas apkārt bija kuplā pulkā, nezināja, ka starp skaņdarba daļām un kamēr diriģents nav nolaidis zizli neplaukšķina.”
“Mani vairāk izbrīna tas, ka tie spīdinātāji nav apguvuši, kā samazināt ekrāna spilgtumu līdz minimumam nu vai vismaz iemācījušies ieslēgt nakts režīmu. Ja jau tik akūti jāizmanto telefons.”
“Patiešām, tikpat apžilbinošs kultūras trūkums cilvēkiem, cik viņu spilgtie ekrāni! Viens gatavojas operas izrādei teju kā uz nelieliem svētkiem, cits gandrīz vai popkornu ēst gatavs… Man līdzīgs piedzīvojums klaviekoncertā, kur ar visu skaņu fb klipus skatījās blakussēdošais.”