Kad Olga Kliģere svinēja savu astoņdesmito dzimšanas dienu Raiņa un Aspazijas muzejā Rīgā, Baznīcas ielā, bija sanācis daudz apsveicēju. Viņu vidū arī kāda žurnāliste, kura, starp citu, jautājusi Olgai, vai Rainim ir varējis būt bērns. Jautājums ir samulsinājis Kliģeres kundzi, bet viņa pēc maza brīsniņa atteikusi, ka uz šo jautājumu negrib atbildēt, tāpat kā uz jautājumu, vai viņai bijušas tuvas attiecības ar Raini. 35
Jauni apstiprinājumi leģendai nāca, kad par to biju pastāstījusi savai draudzenei Ievai Rozentālei (gleznotāja Miķeļa Rozentāla meita un gleznotāja Jaņa Rozentāla mazmeita, tagad jau mirusi). Ieva bija pārsteigta par manu neziņu, ka mans tēvs Miervaldis Ozoliņš ir Raiņa un Olgas Kliģeres dēls. Viņu ģimenē tas esot daudzreiz pārrunāts, it īpaši pēc Dailes teātra izrādēm, un tas bijis pats par sevi saprotams.
Mans brālis Kārlis Ozoliņš bija dzirdējis no gleznotāja Alfeja Bromulta atraitnes Tirzītes, ka viņi ir zinājuši, kas bijuši Miervalža Ozoliņa īstie vecāki. Mana interese bija tik liela, ka noskaidroju – Alfejs Bromults ir dzimis tajā pašā Kusas pagastā, kur Olga Kliģere. Ja kādam pagastā ir bijusi vismazākā nojausma par Olgas un Raiņa bērnu, tad tas nav bijis noslēpums nevienam. Protams, arī Bromults, sargādams Miervaldi no šīs ziņas, nav teicis ne vārda, bet mājās ar Tirzīti šis notikums ticis pārrunāts. Alfejs Bromults mira gadu pēc Olgas Kliģeres.
2008. gadā mēs ar vīru ciemojāmies Latvijā un dzīvojām viesnīcā “Konvents”. Vēlu vakarā, kad pārradāmies viesnīcā, mans vīrs sāka sarunu ar jauku meiteni, vārdā Linda, kas tajā naktī dežurēja reģistratūrā. It kā starp citu viņš pajautāja meitenei, vai viņa zinot, ka Rainim ir bijis dēls. Liels bija mans pārsteigums, kad Linda atbildēja apstiprinoši. Viena sveša meitene viesnīcā! Viņa pastāstīja, ka mācījusies ģimnāzijā ar literatūras novirzienu un pēdējā klasē gatavojusi lielu pētījumu par Raini. Par to, ka Rainim bijis dēls no Olgas Kliģeres, viņai pastāstījusi vecmāmiņa.
Tēva dzīves leģenda kā ābelīte katru gadu sāka nest vairāk skaidrības augļu un apstiprinājumu. Izrādās, ka daudzi to ir zinājuši, tikai ne tētis pats. Bet kāpēc Olga nemeklēja savu dēlu? Daudzi pārmeta Olgai, ka viņai nav bijušas mātes jūtas, bet jau gadu pēc Raiņa nāves Olga ar savu meitu Margaritu (meita dzimusi laulībā ar vīru Vladimiru Kliģeri) dzīvoja kopā. Par to liecības sniedz Rīgas māju grāmata. Taču mīlestība pret Raini ir bijusi tik liela, ka Olga atteikusies no kopdzīves ar savu bērnu uz to laiku, ko viņai bija lemts būt kopā ar dzejnieku. Te jāpiebilst, ka no sava vīra Vladimira Kliģera Olga tajā laikā jau bija aizgājusi. Cik saprotams, tad tas nebija viegls laiks. Pēdējos gados Rainis bija gribējis pamest Aspaziju, bet Olga kategoriski atteikusies no šāda upura. Viņai bija svarīgi, lai Rainis saglabā savu tēlu gaišu un tīru. Viņa bija un palika Mēnessmeitiņa.
Tā ir tikai leduskalna redzamā daļa. Bet, kas zem ūdens paslēpts, to mēs nezinām neviens. Ir tik daudz jautājumu, uz kuriem jāmeklē atbildes, un mēs ar brāli ticam, ka vēl daudz kas atklāsies.