Foto – Timurs Subhankulovs

Raimonds Pauls par Saeimas vēlēšanām: Mēs nevaram tā turpināt 55

Pēc kādiem kritērijiem vērtējat, par ko balsot Saeimas vēlēšanās?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Raimonds Pauls, komponists: 
”Šobrīd vēl ir par ātru domāt par to, ko es izvēlēšos, jo to es darīšu augusta beigās. Man ir pašam savi stingri uzskati, kurus es ņemu vērā. Politisko partiju programmas es jau zinu no galvas, un tie ir tikai tukši solījumi, kas neko nenozīmē. Paskatieties, kur tie ir mūs noveduši. Ir vesela rinda lietu un jomu, pie kā jāstrādā – kaut kam ir jāmainās, jo mēs nevaram tā turpināt. Jāsāk nopietni domāt par valsts ekonomiku, lai mēs beidzot pietuvotos Eiropas līmenim. Protams, mums vēl ir tālu no, piemēram, Vācijas algu līmeņa. Kas vispār notiek ar mūsu rūpniecību? Atsevišķa lieta ir par bankām, kas ir izlaupītas ar valsts atbalstu.”

Foto – LETA
CITI ŠOBRĪD LASA

Ints Teterovskis, diriģents: 
”Tā kā mūsu valstī nav nodrošināta elektroniskā balsošana, tad man reti sanācis to darīt, jo bieži vēlēšanu laikā atrodos ārpus valsts. Šī ir lieta, ko steidzami vajadzētu mainīt, citādi daudzi sabiedriski aktīvi cilvēki, kuru darbs ir pieprasīts arī ārvalstīs, nevar balsot. Izdarīt izvēli nav viegli, jo, manuprāt, mums joprojām nav izveidojusies politiskā elite, nav spēcīgu politiķu. Visas partiju programmas nelasu, taču ar šo to iepazīstos un, protams, apskatu kultūras jomu, kas man ir svarīga. Tomēr sarakstos vairāk uzmanību pievēršu tieši personālijām. Visvairāk “sāp” jaunās partijas – tās veidojas ļoti bieži, taču ne īsto mērķu vadītas. Politikā būtu jāiet tiem, kuri vēlas visu valsts iedzīvotāju labklājību, bet radies iespaids, ka tur iet cilvēki, kuriem nav ko darīt. Pēc būtības šiem cilvēkiem ir nepareizi uzstādījumi un citi mērķi. Manuprāt, ir jāskatās uz priekšu un beidzot jāizstrādā ilgtermiņa attīstības plāns. Šobrīd jaunās valdības iepriekšējo virzienu priekšā izveido strupceļus un tad mēģina atrast citus risinājumus. Pēc principa: ka tik neietu to pašu ceļu ko iepriekšējie. Ja mums būtu ilgtermiņa plāns un mēs saprastu, ko gribam un kas būs Latvijas pamatā, tad valsts varētu attīstīties un risināt problēmas, kas rodas šā ceļa gaitā. Valsts pārvalde ir kompleksa sistēma, taču man šķiet, ka nacionālā valstī kultūra ir viens no svarīgākajiem elementiem. Taču šā brīža izglītības sistēmā kultūras izpratne pazūd. Svarīgi ir ne tikai zināt kultūras vēsturi, bet arī mācīties radīt jaunas vērtības, piemēram, ar kopīgu dziedāšanu, kas audzina izpratni par kopīgu mērķu sasniegšanu.”

Foto – LETA

Imants Kalniņš, komponists: 
”Būtībā ir tikai viens parametrs, kas ir svarīgs un ko es ņemšu vērā, izvēloties partiju, par kuru balsot šoruden, proti, ko tā, atrazdamās parlamentā un, vēl svarīgāk, koalīcijā, ir reāli paveikusi Latvijas valsts labā pagājušajā termiņā. Tas ir vienīgais kritērijs, ko es ņemu vērā. Tāpat ir tikai viens vienīgs jautājums, kas bija jārisina jau esošajai valdībai un kam būs jāpievēršas arī nākamajiem ievēlētajiem politiķiem. Tā ir Latvijas valsts suverenitātes nostiprināšana. Mūsu ekonomiskās un politiskās neatkarības atgūšana un nostiprināšana.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.