Elbakjans: Mēs ar savām cilvēktiesībām esam aizgājuši tik tālu, ka dzīvojam kretīnu sabiedrībā 176
“Ghetto Games” izveidotājs Raimonds Elbakjans TV24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par policijas, apsargu darbu un drošību Latvijā, stāsta, ka kādreiz par sliktu uzvedību, piemēram, naktsklubā, apsardze cilvēku noķēra, vispirms piekāva un tikai tad runāja. Tāpat bija ar policiju. Tajā brīdī, kad cilvēks kaut ko pārkāpa, viņš saprata, ka, pirmkārt, sāpēs.
Tagad ir tā, ka cilvēks, kas izdarījis kādu pārkāpumu, vispirms izvelk ārā savu telefonu un filmē, lai iejustos cietēja lomā. Viņaprāt, tas arī ir skaidrojums policijas darbinieku trūkumam, jo pastāv liela netaisnība.
Tāpēc arī darbs ar jauniešiem ir citāds. Viņš uzsver, ka jau sākotnēji paskaidro jauniešiem noteikumus, lai viņi zina, ar ko rēķināties.
R.Elbakjans norāda, ka iestājas par to, lai varētu pieiet klāt jebkuram policistam uz ielas, uzdot normālu jautājumu un just drošību. Spriežot par video, kas bija izplatījies sociālajos tīklos un kurā bija redzams, kā jaunietis pazemo policistu, viņš uzsver, ka viss sākas ar uzrunu.
“Pagāja kāds laiks, un es sapratu, ka tomēr, ja tu pieej cilvēkam klāt, atvainojies un korekti viņu uzrunā, paskaidro situāciju, tas nozīmē māku komunicēt,” viņš skaidro.
Dažkārt problēma ir tieši sarunas sākumā, jo ir jāprot uzrunāt apdomīgi, nevis bravūrīgi, viņš apgalvo.