Tūristi šķērso Gibraltāra robežu. Gibraltāra klints (fonā) ir teritorijas galvenā ģeogrāfiskā pazīšanās zīme. Gibraltārs vaino Spāniju garu satiksmes sastrēgumu izraisīšanā šomēnes, veicot stingrāku robežkontroli, ko saista ar politisku spiedienu uz britu teritoriju izstāšanās sakarā.
Tūristi šķērso Gibraltāra robežu. Gibraltāra klints (fonā) ir teritorijas galvenā ģeogrāfiskā pazīšanās zīme. Gibraltārs vaino Spāniju garu satiksmes sastrēgumu izraisīšanā šomēnes, veicot stingrāku robežkontroli, ko saista ar politisku spiedienu uz britu teritoriju izstāšanās sakarā.
Foto – AFP/LETA

Kādēļ gibraltārieši balsoja par palikšanu ES 0


Gibraltāra galvenais ministrs Fabiāns Pikardo ir neapmierināts, ka ES un Spānija vēlas izmantot Gibraltāru kā trumpi sarunās, jo nevēlas būt “politiskais bandinieks” un nevēlas kļūt par breksita upuri. Viņš uzskata, ka Spānija ir apsēsta ar pussalas jautājumu, to “liekot uz galda” jau tā ārkārtīgi komplicēto ES sarunu laikā. ES ļaujot Madridei “diskriminēt Gibraltāra britus”, dodot veto tiesības jebkuram tirdzniecības līgumam, kas tiktu attiecināts uz Gibraltāru. “Taču Gibraltārs bijis, ir un būs plaukstoša, ļoti veiksmīga un ļoti britiska valsts arī pēc breksita.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Fabiāns Pikardo, uzrunājot britu parlamenta breksita komisiju, izteicās, ka Gibraltārs pat netaisās apsvērt Spānijas suverenitātes piedāvājumu. Par spīti balsojumam referendumā par izstāšanos no ES gibraltārieši nevēlas pēc breksita kļūt par Spānijas teritoriju. “Gibraltāra iedzīvotāji 23. jūnijā nebalsoja par palikšanu ES, tādēļ ka mums patika ES vai ES ir nevainojama. (..) Gibraltāra iedzīvotāji balsoja [par palikšanu], tādēļ ka skaidri zināja, ka tad, ja tiks paziņots, ka rezultāts ir izstāšanās, Spānija uzreiz liks uz galda jautājumu par Gibraltāra suverenitāti.”

Savukārt ES amatpersonas apgalvo, ka sarunu plāna uzmetums “vienkārši konstatē situāciju, kāda tā ir šobrīd, un neko nemaina”, jo Spānijai būs veto tiesības par tirdzniecības līgumu jebkurā gadījumā. Veids, kā sarunu plāns ir uzrakstīts, juridiski neko nemainot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr pati britu premjere sarunā ar Donaldu Tusku ir izteikusies, ka Gibraltāra piederība netiks apspriesta bez pašu gibraltāriešu piekrišanas. Dauningstrīta ir paziņojusi, ka AK pozīcija sarunās nav mainījusies un AK “sarunās centīsies rast labāko risinājumu Gibraltāram, Apvienotajai Karalistei izstājoties no ES, un nekādas sarunas par Gibraltāra suverenitāti nenotiks bez tā iedzīvotāju piekrišanas”.

Briti pēdējā gada laikā ir parūpējušies par ne vienu vien pārsteigumu pasaulei, otrdienas aicinājums rīkot ārkārtas vēlēšanas 8. jūnijā bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm arī pašiem britiem. Visticamāk, ka Gibraltāra jautājumā britu valdībai būs padomā kāds ekstraordinārs risinājums, taču uz to nāksies pagaidīt, kamēr tiks atrisinātas pašu britu iekšējās nesaskaņas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.