Karš ar Spāniju Gibraltāra dēļ? 0
Spānija vairākkārt ir pieprasījusi atgriezt Gibraltāru tās teritorijā, taču briti un paši gibraltārieši tam ir pretojušies. Kritiķi domā, ka, Gibraltāram pametot ES, Spānija varētu aizvērt robežu ar Gibraltāru gluži tāpat, kā to izdarīja ģenerālis Franko 1969. gadā, pēc tam robeža tika atvērta tikai 1985. gadā.
Bijušais britu konservatīvās partijas līderis Maikls Hovards pieļauj, ka Terēza Meja varētu būt gatava uz visu, lai tikai aizstāvētu Gibraltāru, gluži tāpat, kā to darīja Mārgareta Tečere 1982. gadā strīdā ar Argentīnu par Folklendu salu piederības jautājumu. “Pirms 35 gadiem cita premjerministre sieviete nosūtīja bruņotos spēkus pusceļā apkārt zemeslodei, lai aizstāvētu citu mazu britu ļaužu grupu pret citu spāniski runājošu valsti, un esmu pilnīgi pārliecināts, ka mūsu pašreizējā premjerministre būs gatava risināt situāciju tieši tāpat, nostājoties Gibraltāra iedzīvotāju pusē,” izteicies Hovards.
Taču spāņu ārlietu ministrs Alfonso Dastiss iesaka visiem nomierināties. “Dažs labs Apvienotajā Karalistē ir zaudējis savaldīšanos, taču tas nav vajadzīgs. (..) Spānijas valdība ir nedaudz pārsteigta par Lielbritānijas komentāru toni, jo tā ir valsts, kas pazīstama ar spēju savaldīties.”
Bijušais britu ārlietu ministrs Džeks Strovs uzskata, ka draudēšana Spānijai ar karu ir “absurda un velk uz 19. gadsimta urrāpatriotismu”. Jāpiebilst gan, ka pašreizējās britu amatpersonas par karu pagaidām nav runājušas.