Tūrisms, kravas un azartspēles 0
Gibraltāra ekonomika balstās galvenokārt uz tūrismu, finanšu pakalpojumiem, jūras kravu pārvadājumiem un azartspēlēm tiešsaistē. Gibraltāriešiem pašiem ir tiesības noteikt savu nodokļu politiku, ir savs parlaments un valsts pārvalde, taču politiskā un militārā aizstāvība tiek gaidīta no AK.
Gibraltāriešu vēlmi piedalīties referendumos var tikai apskaust, jo divos referendumos 1967. gadā ar 99% balsu un 2002. gadā ar 98% balsu pārsvaru gibraltārieši ir atteikušies pievienoties Spānijai. Jauna konstitūcija tika apstiprināta pēc referenduma 2006. gadā, kad trīspusējās sarunās starp Spāniju, Gibraltāru un Apvienoto Karalisti tika nolemts atcelt vairākus ierobežojumus un atrisināt gadiem ilgušos strīdus par gaisa satiksmi, muitu, telekomunikācijām, pensijām un kultūras apmaiņu.
Lai arī Apvienotās Karalistes referendumā par izstāšanos no ES atkal piedalījās gandrīz vai rekordliels vēlētāju skaits – 82% iedzīvotāju, kas nobalsoja par palikšanu ES ar milzīgu pārsvaru – 96%, tomēr pēc breksita gibraltārieši vēlas palikt kopā ar Apvienoto Karalisti, nevis ar ES un Spāniju. Taču Gibraltārā strādā daudzi spāņi, un viņi savukārt ir noraizējušies par to, kas notiks pēc AK izstāšanās no ES.